גניקומסטיה – הקטנת חזה לגבר

מהי גניקומסטיה?

המילה גניקומסטיה מגיעה מיוונית ופירושה "דמוי חזה נשי" והיא מתייחסת לתופעה שבה החזה הגברי גדל לממדים הנראים במקרים הקשים כמו חזה נשי. במקרים רבים התופעה מתחילה בגיל צעיר מאד ואף בגיל הינקות אך כ-70% ממקרים אלו ייעלמו מעצמם עד גיל ההתבגרות. במקרים שהתופעה אינה נעלמת היא תבלוט בצד אחד של החזה או בשני הצדדים.

גניקומסטיה אינה מסוכנת ואינה מהווה בעיה רפואית אלא רק בעיה אסתטית.

ניתן לטפל בתופעת גניקומסטיה באמצעות ניתוח הקטנת חזה לגברים שבמהלכו מסירים מהחזה שומנים ורקמות מיותרים והתוצאה המתקבלת היא חזה שטוח, מוצק ובעל קווים מוגדרים יותר.

הסיבות לתופעת גניקומסטיה

גניקומסטיה אינה קשורה למחלה מסוימת וסיבות הופעתה אינן ברורות לחלוטין. משערים שחלק מהסיבות להופעת גניקומסטיה הן: השמנה, הפרה של מאזן הורמוני המין, גדילה רבה יותר של מרכיב רקמות השומן בשד, מחלות כגון הפרעה בתפקודי כליות או בתפקודי כבד, סיבות גנטיות, שינויים דרסטיים במשקל הגוף, צריכת אלכוהול, צריכת סמים ושימוש בתרופות באופן קבוע.

סוגי גניקומסטיה

גינקומסטיה קלה – שבה קיימת התפתחות יתר בבלוטה כשהתלונה העיקרית נובעת מפטמה בולטת דרך החולצה וגורמת למבוכה. במצב זה מקטינים את הפטמה בהרדמה מקומית. תלונה אחרת נובעת ממצב שבו העטרה והפטמה בולטים מעל מתאר השד. מצב זה מתקנים בהרדמה מקומית בלבד וללא אשפוז ע"י ביצוע חתך קטן בקו הגבול שבין העטרה לעור.

גינקומסטיה בינונית – שבה  רקמת השד גדלה באופו בינוני המקנה מראה של שד נשי. במצב זה יתכנו שתי אפשרויות לטיפול: ניתוח שאיבת שומן בלבד או ניתוח הקטנת חזה לגבר המבוצע ע"י הסרת רקמות שד ושומן באופן הדורש פתיחת צלקת בקו הגבול שבין העור לעטרה. ניתוחי שאיבת שומן או הקטנת חזה  אלו מתבצעים ברוב המקרים בהרדמה כללית ודורשים אשפוז.

גינקומסטיה קשה – שבה מופיעות התופעות הראשונות ובנוסף לכך העטרה תהיה רחבה ובולטת עם עודף עור ותחולת רקמות פנימית גדולה כך שנוצרת נפילה בשד כמו בשדיים של אשה. במצב של גינקומסטיה קשה מבצעים כריתת שד אך שומרים על העטרה והפטמה. בניתוח הקטנת חזה לגברים מסוג זה הצלקת תהיה מסביב לעטרה ומהעטרה לכיוון בית השחי.

למי מיועד ניתוח הקטנת חזה לגברים

ניתוח הקטנת חזה לגברים לפתרון בעיית גינקומסטיה מיועדת לגברים בריאים החל מגיל 18.
לעיתים נדירות ניתן לבצע ניתוח הקטנת חזה לגברים גם בילדים מגיל 13.

ניתוח הקטנת חזה לגבר יבוצע  בגברים הסובלים מתופעת גניקומסטיה מסיבות גנטיות או כתוצאה של שינויים הורמונליים, הפרעה בתפקודי כליות או תפקודי כבד, שינוי דרסטי במשקל הגוף או מנטילת תרופות מסוימות. במקרים של הופעת גניקומסטיה כתוצאה של התמכרות לצריכת אלכוהול או סמים תיבחן בזהירות התועלת בביצוע ניתוח הקטנת חזה לגבר.

ייעוץ לפני ניתוח הקטנת חזה לגבר

פגישת הייעוץ הראשונה עם מנתח פלסטי היא חשובה ביותר. יש להגיע עם התיק הרפואי האישי המלא הכולל אישור מרופא אנדוקרינולוג המאשר שתופעת גניקומסטיה אינה נובעת מבעיה רפואית כלשהי. בפגישה הראשונה יבצע מנתח פלסטי בדיקה באזור החזה כדי להתרשם ממראה החזה ומחומרת הבעיה. בסיום הבדיקה ימליץ לכם המנתח על שיטת טיפול מועדפת כולל מחיר לניתוח הקטנת חזה לגבר.

מהלך ניתוח גינקומסטיה – הקטנת חזה לגבר

הקטנת חזה לגברים מתבצע בבית חולים בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית ע"י רופא מרדים (סוג ההרדמה נקבע בהתאם לדרגת גניקומסטיה).

ניתוח גניקומסטיה נמשך בין שעה ועד שלש שעות.

בניתוח גניקומסטיה שבו מבוצע ניתוח שאיבת שומן יוצרים את החתכים (שדרכם מבצעים שאיבת שומן) במקומות נסתרים, סמוך לבית השחי ובקו התחתון של העטרה. לאחר הניתוח חובשים את החתכים ומלבישים עליהם חגורה אלסטית למשך שבועיים. ניתוח זה נחשב לפשוט וקצר יחסית ובסיומו ניתן להשתחרר מבית חולים לאחר מספר שעות של התאוששות ומעקב של מנתח פלסטי.

בניתוח הקטנת חזה לגברים שבו כורתים רקמות שד מבצעים את החתך בקו התחתון בגבול שבין העטרה לעור ודרכו מסירים רקמות שד, מבצעים שאיבת שומן, מעצבים את החזה מחדש, מסירים עודפי עור כמו בהליך ניתוח הרמת חזה לנשים, תופרים את החתכים בתפרים נספגים ומשאירים נקז למשך מספר ימים לצורך סילוק ההפרשות הנוזליות. חובשים את אזור הניתוח ועליו חוגרים חגורה אלסטית למשך כשבועיים. ניתוח זה נותן תוצאות מצוינות עם צלקות מינמליות  ושביעות רצון מלאה של המטופלים.

החלמה מניתוח גינקומסטיה – הקטנת חזה לגברים

ההחלמה מניתוח הקטנת חזה לגבר תלויה בשיטת הניתוח. ברוב הניתוחים יש ללבוש חגורה אלסטית או גופיית לחץ למשך שבועיים עד שלשה למניעת הצטברות הפרשות ונוזלים ולזירוז הליך הריפוי.

הכאבים כתוצאה מניתוח הקטנת חזה לגבר הם נמוכים יחסית וניתן לחזור לשגרת היום באופן הדרגתי ובתוך מספר ימים. חזרה לפעילות גופנית תארך יותר זמן.

המראה וההחלמה הסופיים של החזה המנותח יתקבל רק לאחר מספר חודשים ואז גם יגלידו הצלקות.

אין לחשוף את החזה המנותח לשמש לפחות למשך חצי שנה וזאת על מנת למנוע פיגמנטציה והתכהות הצלקת. אם אינך יכול להימנע מחשיפת החזה  לשמש יש למרוח קרם הגנה בעל מקדם הגנה גבוה מאד.

ניתוח גניקומסטיה – סיכונים ותופעות לוואי

לכל ניתוח כירורגי פולשני נלווים אי וודאות ויתכנו תופעות לוואי וסיכונים, לכן חשוב שהניתוח יבוצע על ידי מנתח פלסטי מומחה ומיומן שידע למנוע תופעות אלו ויוכל לתת לכם את השקט הנפשי לפני הניתוח ולאחריו.

תופעות הלוואי כתוצאה של ניתוח הקטנת חזה לגבר משתנות על פי סוג הניתוח ורמת החומרה של גניקומסטיה:

שטפי דם – יתכנו בשכיחות של כ-2% מהניתוחים (שכיחים יותר בניתוח שאיבת שומן)
נמק בפטמה או בעור החזה –  נדיר מאד  ואם כבר קורה הוא אופייני יותר בביצוע ניתוחי חזה גדולים
אי תחושתיות –תתכן באזור הפטמה באופן זמני למשך כשנה. לעתים נדירות יתכן אבדן מוחלט של התחושתיות בפטמה.
שטח החזה אינו סדיר לאחר שאיבת שומן.
אסימטריה של החזה – הסיבוך הזה הוא נדיר והוא אופייני יותר למטופלים שהגיעו מלכתחילה עם חזה אסימטרי.
צלקות קלואיד רחבות ובולטות – עלולות להיווצר בסוגי עור מסוימים בלבד. ניתן לטיפול באמצעות טיפולי העלמת צלקות.
שקיעת עטרה ופטמה – מתרחש כאשר ישנה הגזמה בכמות הסרת רקמות השד.

בחירת מנתח פלסטי – ניתוח הקטנת חזה לגבר

מומלץ  שתקרא את המאמר שבאתר זה: "כללי זהירות לבחירת מנתח פלסטי"

גם לאחר שקיבלת ייעוץ ראשוני לגבי ניתוח הקטנת חזה לגברים אנו ממליצים  לך לקחת את זמנך ולא לסגור באופן מיידי.

קיבלת את כל המידע שרצית בפגישת הייעוץ הראשונה? התייעצת עם מנתח פלסטי? קח את זמנך להתייעצות נוספת עם מנתחים פלסטיים נוספים, עם מקורבים לך, חשוב היטב, ערוך סקר שוק על מרפאות כירורגיה פלסטית, ערוך  סקר שוק כמה עולה ניתוח הקטנת חזה לגבר במרפאות כירורגיה פלסטית השונות ורק אז החלט ובחר את המרפאה שהכי מתאימה לך.

ניתוח פלסטי להקטנת חזה הינו ניתוח רפואי לכל דבר ולכן חשוב לבחור מנתח פלסטי או מרפאה לא רק לפי מחירי ניתוח הקטנת חזה הזולים ביותר אלא להתחשב במכלול גורמים חשובים כמו:

  • כמה עולה ניתוח פלסטי להקטנת חזה?
  • מהו המוניטין  של מנתח פלסטי
  • מקצועיות וניסיון של מנתח פלסטי
  • איכות חדר הניתוח
  • עד כמה מוכנה המרפאה למקרי חירום
  • גישה של המרפאה לבנק הדם למקרה חירום
  • הצוות הרפואי בזמן הניתוח
  • רמת השירות במרפאת כירורגיה פלסטית
  • אמינות המרפאה

הקטנת חזה לגברים מחירים –  השוואת מחירים בין מנתחים פלסטיים

מעוניין ביצירת קשר ראשוני עם מנתחים פלסטיים מומחים בטיפולי גניקומסטיה? אינך יודע כמה עולה הקטנת חזה לגבר? מחירי ניתוח הקטנת חזה שהוצעו לך יקרים לך? מתלבט בבחירת מנתח פלסטי? מעוניין  לבצע סקר שוק בין מנתחים פלסטיים מנוסים ביותר ובעלי מוניטין רב?

אנו כאן לשירותך!

השאר פרטים בטופס שבעמוד זה ותוכל לבצע השוואת מחירי הקטנת חזה לגבר וגם לקבל ייעוץ בחינם ממנתחים פלסטיים ומהמרפאות המובילות בישראל בתחום ניתוחי חזה!

שירות זה ניתן לך בחינם וללא כל התחייבות מצדך!

השאר פרטים בטופס ואנו נעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורך!

בהצלחה!

השארת תגובה