הלבנת שיניים

הלבנת שיניים | הלבנת שיניים בלייזר

שיטות הלבנת שיניים

הלבנת שיניים היא הליך ששמו מעיד על אופיו. באמצעות הליך הלבנת שיניים ניתן להסיר כתמים או שינויי צבע ולקבל חיוך מושלם עם שיניים לבנות וצחות.

הלבנת שיניים היא הליך נפוץ הצובר פופולאריות הולכת וגדלה. אין צורך לסבול יותר משיניים שחורות או מוכתמות. הליך הלבנת שיניים יכול לפתור לרבים מכם את הכיעור של שיניים לא אסתטיות.

באמצעות בדיקת שיניים קצרה של רופא שיניים תוכלו לדעת האם אתם מועמדים מתאימים לביצוע הלבנת שיניים מסוג כלשהו. אם עברתם בעבר השתלות שיניים או טיפולי כתרים לשיניים אינכם מועמדים טובים להלבנת שיניים כיוון שהגוון שיתקבל על הכתרים או השתלים יהיה  שונה משאר השיניים.

מלבד שיטת הלבנת שיניים ביתית המבוצעת באופן עצמאי באמצעות ערכה הנמכרת ברשתות קיימות מספר שיטות הלבנת שיניים מקצועיות שאותן מבצעים במרפאות שיניים: הלבנת שיניים בלייזר או בקרן LED , הלבנת שיניים באמצעות ציפוי חרסינה, הלבנת שיניים באמצעות סד/תבנית. במאמר זה נתרכז בהלבנת שיניים בלייזר.

הלבנת שיניים במרפאת שיניים

לפני טיפול הלבנת שיניים ינקה רופא שיניים את פני השיניים באבן ספוגית על מנת להוריד את שכבת החיידקים (פלאק).
לאחר ניקוי הפלאק מהשיניים ימרח רופא שיניים על השיניים חומר מלבין שיניים בריכוז של 15-35%. חומר זה יהיה מי חמצן או קרבמיד פרוקסיד המתפרק למי חמצן.  הרופא יאיר על החומר  באחד מקרני האור פלזמה, הלוגן או לייזר או בכמה מהם בו זמנית. הארת השיניים גורמת לזירוז ההליך  של הלבנת שיניים באמצעות מי החמצן. הליך החדרת החומר המלבין אל שכבות השן הפנימיות מתבצע מבפנים החוצה.

הריכוז הגבוה של מי החמצן מחייב את רופא השיניים לנקוט באמצעי זהירות בהגנה על החניכיים, השפתיים והעיניים של המטופל. על החניכיים והשפתיים מגנים באמצעות גלילים של צמר גפן ומריחת  ג'ל מיוחד המתקשה מיד לאחר שמונח על החניכיים או באמצעות מגן מיוחד העשוי מגומי. על העיניים מגנים מקרני הלייזר או מהתזה של החומר המלבין באמצעות משקפי מגן. כמו כן יורחקו הלחיים והשפתיים מהאזור המטופל ע"י מכשירים ידניים שימתחו אותם הצידה.

בדרך כלל ניתן להשיג תוצאות כבר לאחר פגישת טיפול אחת הנמשכת בין שעה לשלש שעות. במקרים של כתמים עקשניים יש לחזור על הטיפול יותר מפעם אחת.

הלבנת שיניים בלייזר

הלבנת שיניים בלייזר באמצעות הריכוז הגבוה של החומר המלבין והארה באמצעות קרני לייזר הגורמים להאצת התגובה הכימית מאפשרת קבלת תוצאות מהירה ביותר.

הלבנת שיניים בלייזר אינה כואבת ולכן גם אין צורך בהרדמה מקומית.

הלבנת שיניים בלייזר מתבצעת בטיפול אחד בלבד הנמשך כ-60-70 דקות.

את תוצאות טיפול הלבנת שיניים ניתן לראות מיד לאחר הטיפול והן מחזיקות מעמד כשנתיים בתנאי שנמנעים מפעולות העשויות להכתים מחדש את השיניים כמו: עישון כבד, שתיית קפה, תה או יין.

היתרון העיקרי של טיפולי שיניים בלייזר בכלל והלבנת שיניים בלייזר בפרט נובע מהתוצאות המרשימות שניתן להשיג באופן מהיר מאד אך להליך זה יש גם חיסרון עיקרי הנובע מהחום שמפיקות קרני הלייזר העלולות לחמם את השיניים ולגרום להתפרקות תאים ודלקות.

השארת תגובה