הרמת גבות

הכל על ניתוח הרמת גבות

מדוע צריך הרמת גבות?

לצורת הגבות יש השפעה על הדרך שבה אנשים שופטים ותופשים את מצב הרוח שלנו ואת האישיות שלנו.

במשך השנים וכתוצאה של תהליך ההזדקנות קיימת צניחת עפעפיים  ובנוסף מתרחשים שינויים במצח המתבטאים בצניחת המצח והגבות.

צניחת גבות מתרחשת כתוצאה של היחלשות שרירי המצח האחראים על הרמת גבות וכתוצאה מהתחזקות שרירי המצח הקרובים לאף שתפקידם להוריד את הגבות.  

כוח המשיכה משפיע גם הוא על צניחת המצח והגבות.

צניחת הגבות בצדי העניים נובעת גם מירידה בכמות השומן מתחת לגבות.

צניחת גבות משפיעה על כמויות העור העודף בעפעפיים העליונים, גורמת למראה עיניים כבויות ועייפות  ועלולה לגרום להקטנת שדה הראיה.

לרפואה הכירורגית יש פתרון בדמות ניתוח הרמת גבות. בדרך כלל צניחת גבות מלווה גם בצניחת עפעפיים ובמקרים אלו נדרש ניתוח משולב של ניתוח הרמת גבות עם ניתוח הרמת עפעפיים. צניחת עפעפיים עלולה להוות גם הפרעה רפואית ולא רק אסתטית משום  שעפעפיים נפולים עלולים להקטין את שדה הראיה.

הרמת גבות גורמת לעיניים להיראות פתוחות וכתוצאה מכך גם למראה צעיר ורענן יותר.
ניתוח הרמת גבות הוא אחד מהניתוחים הפלסטיים שמצליח להשיג את התוצאות המרשימות ביותר .

ישנם מקרים שבהם ניתן לבצע הרמת גבות ללא ניתוח. הליך הרמת גבות כזה מתבצע ע"י הזרקת בוטוקס.

לעתים קרובות ניתן לשלב ניתוח הרמת גבות עם ניתוח הרמת עפעפיים, הרמת מצח או ניתוח הרמת פנים.

שלב האבחון שלפני ניתוח הרמת גבות

הגבה מתחלקת לשני חלקים: החלק הקרוב לאף הנקרא המדיאלי והחלק הקרוב לרקות הנקרא לטרלי. בשלב האבחון בודק מנתח פלסטי האם קיימת צניחת גבות באחד או בשני חלקי הגבה.

מצב נורמלי שבה צריכה להיות הגבה (במצב זה אין צורך בשום טיפול) הוא שהחלק החיצוני של הגבה יהיה גבוה יותר מהפנימי.
מצב גבולי קיים כאשר החלק הפנימי והחיצוני של הגבה נמצאים בגובה דומה ואז אפשר לבצע הרמת גבות.
כאשר החלק החיצוני נמוך מהפנימי  ימליץ המנתח לבצע ניתוח הרמת גבות שבו יוחזר גובה הגבה למצב הנורמלי.

מנתח פלסטי יבצע בדיקת אבחון נוספת שבה יבדוק את מידת צניחת הגבה ע"י מדידת המרחק בין קצה הגבה לקצה העפעף העליון. מרחק הקטן מאחד וחצי ס"מ יחשב למרחק קטן מדי הנובע  מצניחת הגבה. מצב זה ניתן לתקן ע"י ניתוח הרמת גבות.

כאשר הרופא מאבחן שצניחת הגבה נובעת מעודפי עור המשפיעים על צניחת עפעפיים,   ניתוח הרמת עפעפיים יפתור את בעיית שדה הראיה שנחסם אך שילוב של ניתוח זה עם ניתוח הרמת גבות יקנה מראה צעיר יותר.

כאשר הרופא מאבחן צניחת גבות קלה הגורמת לקמטים הוא ימליץ על טיפול באמצעות הזרקות בוטוקס לקמטים.  תוכלו להיעזר במדריך מלא על הזרקות בוטוקס באתר זה.

לפני ניתוח הרמת גבות

לפני ניתוח הרמת גבות נערכת פגישת ייעוץ עם מנתח פלסטי כירורג שבה יאובחן מצב הגבות על פי המתואר בפרק הקודם ותומלץ שיטת הטיפול.
בנוסף, המנתח ישאל שאלות לגבי ההיסטוריה הרפואית של המטופל, איזה תרופות נוטל, לאיזה תרופות אלרגי והאם מעשן.

בשלב הייעוץ  יסביר המנתח על הליך ניתוח הרמת גבות, מה נדרש מהמטופל לפני הניתוח, במהלך הניתוח ולאחריו. כמו כן יסביר על תופעות לוואי או סיבוכים אפשריים. יש להפסיק ליטול תרופות או תוספי מזון מדללי דם (כולל אספירין) כשבועיים לפני הניתוח ולהפסיק לעשן כשבוע לפני הרמת גבות.

בשלב ההכנות לניתוח הרמת גבות תתבצע בדיקת עיניים מעמיקה שבה תיבדק הראייה, ייבדק שק הדמעות ויבדקו העפעפיים. בנוסף ייבדק מצב העור הכללי באזור הגבות והימצאות פצעי אקנה או צלקות.

הליך ניתוח הרמת גבות

לאחר ביצוע הרדמה מקומית, הרדמה מקומית וטשטוש או הרדמה כללית ע"י רופא מרדים, יבצע מנתח פלסטי חתך במיקום שעליו הוחלט לפני הניתוח (באזור החתך תישאר צלקת), יסיר עודפי עור, ייצב את הרקמות, יבצע הרמת גבות לגובה הרצוי  ויסגור את פתח החתך בעזרת תפרים.

בסיום ניתוח הרמת גבות יאושפז המנותח למספר שעות לצרכי התאוששות ומעקב שלאחריהן ישוחרר לביתו בליווי מלווה ללא כל חבישה על הראש.

אחרי ניתוח הרמת גבות – החלמה

לאחר ניתוח הרמת גבות אזור העיניים עלול להתנפח ולקבל צבע כחול או סגול למשך כיומיים. יתכן והנפיחות תתפשט גם לאזור הלחיים והמצח.
יתכן ותחושו בעור מתוח באזור העיניים והמצח.
במידה ויש כאבים ניתן להשתמש באופטלגין או אקמול.
במידה והנכם חשים בצריבת עיניים יש לטפטף טיפות עיניים מסוג לקרימול או ליטירס.
ביממה הראשונה שלאחר הרמת גבות יש לשים קומפרסים קרים על העיניים  שיעזרו בתהליך ההחלמה. למחרת הניתוח יש לשטוף במים את אזור הניתוח.
יש למרוח משחה אנטיביוטית על החתך שלש פעמים ביום למשך שבועיים.
אף שהתפרים נספגים בעור, יש להסיר את השאריות כשבועיים לאחר ניתוח הרמת גבות.
יש להשתמש במשקפי שמש כדי להגן על אזור הניתוח מחשיפה לקרני השמש.

אין למרוח איפור כלשהו על אזור הניתוח לפחות שבועיים מסיום הניתוח ולאחר שבועיים ניתן להשתמש באיפור על בסיס מינרלי בלבד.

יש להימנע ממאמץ או התכופפות כשבועיים לאחר הניתוח. ניתן לבצע פעילות מתונה כמו הליכה כ-3 ימים מהניתוח.

רוב סימני הניתוח ייעלמו לאחר 15-20 יום אך ההחלמה המלאה והתוצאות המרשימות של ניתוח הרמת גבות יארכו כחודש וחצי עד חודשיים.

תופעות לוואי וסיבוכים – ניתוח הרמת גבות

ניתוח הרמת גבות נחשב ניתוח פלסטי פשוט יחסית שאינו מלווה בסיבוכים משמעותיים במידה והוא נעשה על ידי מנתח פלסטי מנוסה בתחום.
עם זאת,  כמו בכל פעולה כירורגית פולשנית יתכן ויווצרו מספר תופעות לוואי כמו: דימום, זיהום, אסימטריה, איבוד תחושה, צלקת קלואידית, אי צמיחת שיער באזור הצלקת.

בחירת מנתח פלסטי | השוואת מחירים ומנתחים פלסטיים

הרמת גבות הינו ניתוח פלסטי כירורגי הנחשב להליך רפואי פולשני לכל דבר ועניין.

יש להתייעץ אך ורק עם מנתחים פלסטיים מומחים חברי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית העובדים במרפאות כירורגיה פלסטית מוכרות ובעלי מוניטין. לרשותכם מאמר בנושא זה: "כללי זהירות לבחירת מנתח פלסטי".

אתר זה בחר לעבוד אך ורק עם מרפאות מומחים המעסיקות אך ורק מנתחים פלסטיים מומחים ומקצועיים  שכולם חברי האגודה הישראלית לכירורגיה פלסטית ואסתטית. כל המרפאות נבחרו על ידינו תחת קריטריונים מחמירים וכולן בעלי מוניטין רב ביותר בישראל.

לבחירת מנתח פלסטי מומחה הרמת גבות ולהשוואת מחירים ומרפאות כירורגיה פלסטית השאירו פרטים בטופס ורק מרפאות מומחים  יחזרו אליכם ללא כל התחייבות מצדך!.

השאירו פרטים בטופס ותוכלו לחסוך בגדול תוך בחירת מנתח פלסטי מומחה להרמת גבות!

בהצלחה!

השארת תגובה