השתלות שיניים

מדריך השתלות שיניים | הכל על השתלת שיניים

מהי השתלת שיניים?

השתלת שיניים היא למעשה התקנת שורשי שיניים ושיניים חלופיים ומלאכותיים לשיניים הטבעיות החסרות בפה.

השתלת שיניים היא פתרון מעולה למלא את החלל החסר בפה כתוצאה משיניים שאבדו והיא מתבצעת באמצעות השתלת שתלים דנטליים.

תהליך השתלת שיניים מתבצע בארבעה שלבים:

 • הרדמה מקומית וקדיחת חור בעצם הלסת
 • הברגת שתל דנטלי בחור שנקדח
 • הרכבת מבנה על השתל הדנטלי
 • התקנת כתר על המבנה

מהם שתלים דנטליים?

שתלים דנטליים הם ברגים הדומים לשורש של שן העשויים מתרכובת של טיטניום ומתכות נוספות היוצרות בורג דנטלי חזק במיוחד. לחומר הטיטניום תכונות המאפשרות את קליטתו באופן טבעי ע"י עצם הלסת המתייחסת לטיטניום כאילו היה עצם טבעית.

שתל דנטלי מוחדר בהליך ניתוחי לעצם הלסת ומוטמע בה. שתל דנטלי יכול לשמש כתומך לכתר או לשיניים תותבות קבועות או נשלפות.

שתלים דנטליים והשתלות שיניים הם הפתרון האיכותי ביותר הקיים בימינו למצב של חוסר בשיניים והן מחזירות לפה את התפקודים הדנטליים שלו במלואם ומשפרים את המראה האסתטי של השיניים והפה באופן בולט ביותר.

ניתן להיעזר בתשלים דנטליים גם לצרכי יישור שיניים.

אחוזי הצלחה בטיפולי השתלות שיניים

כמעט כל האנשים יכולים ליהנות מהיתרונות שיש לרפואת שיניים ולטיפולי השתלת שיניים להציע אך לדאבוננו, לא כל רופא שיניים יכול לבצע השתלת שיניים בצורה טובה.

על פי מחקרים, אחוזי ההצלחה של השתלות שיניים הם גבוהים מאד ועומדים על 97% הצלחה בטווח הקצר וכ- 90-95% הצלחה בטווח של 10 שנים. ככל שהמומחיות של רופא שיניים בהשתלות שיניים תהיה גדולה יותר כך יגדלו אחוזי ההצלחה ביחס ישר.

השגת אחוזי הצלחה גבוהים בטיפולי השתלת שיניים תלויה בראש ובראשונה ברופא שיניים. חשוב לבחור ברופא שיניים מומחה לשיקום הפה והשתלות שיניים, רופא שיניים מנוסה העובד בטכנולוגיות להשתלת שיניים המתקדמות ביותר, העובד במרפאת שיניים שלרשותה מכשור רפואי משוכלל תוך הקפדה מרבית על סטריליזציה קפדנית.

כמו שנאמר לעיל, ניתן להשיג אחוזי הצלחה גבוהים מאד בהשתלות שיניים אך זאת בתנאי שהבדיקות המקדימות מראות על מצב בריאותי תקין. קיימים מספר גורמים העלולים לפגוע בסיכויי ההצלחה כמו: עישון, סכרת, ובריחת סידן (אוסטיאופורוזיס). אנשים הלוקים בתסמינים אלו צריכים לקחת בחשבון אחוזי הצלחה נמוכים נותר.

היתרונות של השתלת שיניים

 • ללא כאבים (הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית או מלאה)
 • טיפולים בטוחים
 • אחוזי הצלחה קרובים ל- 100%
 • תוצאות מרשימות במראה האסתטי של השיניים ובתפקודם הדנטלי
 • ניתן לבצע מספר רב של השתלות שיניים ביום אחד

למי מתאים טיפול השתלות שיניים?

ניתן להתקין שתלים דנטליים לכל אדם החל מגיל 18 כולל לאנשים מבוגרים מאד. ככל שמתפתחת הטכנולוגיה (והיא מתפתחת כל העת) כך גדלים הסיכויים שגם בגיל מבוגר מאד תוכלו ליהנות משיניים מושלמות.

ניתן להשיג אחוזי הצלחה הקרובים ל-100% אצל אנשים בריאים, אך אנשים מעשנים, חולי סכרת וכאלה הסובלים מבריחת סידן צריכים לצפות לאחוזי הצלחה נמוכים יותר.

רופא שיניים מומחה לשיקום הפה יוכל להתאים לכל אדם תכנית השתלת שיניים אישית ואף טיפול השתלת שיניים ביום אחד תוך התחשבות באופי הדנטלי הייחודי של כל אדם המתבטא במבנה הפה האישי, חוזק העצם וחוזק המנשך.

האם טיפול השתלת שן כואב?

טיפול השתלת שיניים אינו כואב!!

  הרופא המשתיל יבצע הרדמה מקומית מדויקת שתנטרל את הכאבים לחלוטין ויתכן ותבוצע הרדמה כללית בטיפולי השתלת שיניים ביום אחד למספר רב של השתלות.

לאחר ההשתלה אזור הטיפול יהיה רגיש וניתן להקל על הכאבים עם משככי כאבים.

זמן ההחלמה שונה מאדם לאדם והוא תלוי בעיקר בגודל הטיפול ובמספר ההשתלות.

השתלות שיניים ממוחשבות

השתלות שיניים ממוחשבות הוא אחד החידושים הטכנולוגיים החשובים בתחום השתלת שיניים שאינו קיים בכל מרפאת שיניים.

היתרון הגדול של השתלות שיניים ממוחשבות נובע מהיכולת לתרגם צילומי CT לתמונה תלת ממדית של עצם הלסת ולספק נתונים דנטליים חשובים לביצוע ההשתלה העוזרים בתכנון מיקום מדויק להשתלת השן שהתוצאה שלו היא שיקום הפה מוצלח יותר עם מינימום פעולות דנטליות פולשניות.

השתלת שיניים אול און 4 (All on 4)

שיטת השתלת שיניים אול און 4, All on 4 היא שיטה חדשה  המיושמת כ-15 שנה בעולם והומצאה ע"י ד"ר פאולו מאלו מפורטוגל ביחד עם החברה השוודית "נובל ביוקייר".

בשיטת אול און פור ניתן להתקין בתוך יום אחד 4 שתלים דנטליים (2 קדמיים ו-2 אחוריים), בלסת חסרת שיניים לחלוטין, ולהתקין עליהם גשר שיניים זמני. פעולה זו ניתן לבצע בכל אחת מהלסתות  בתוך יום אחד שבסיומו יוצא המטופל עם מערכת שיניים מושלמת וחדשה.

הליך טיפול השתלת שיניים

 • בשלב ראשון מבצעים אבחון הכולל צילום פנורמי וצילום CT , בדיקה יסודית של אזור הפה ומתן ייעוץ ללקוח כולל הצעת מחיר השתלת שיניים.
 • בשלב שני מבצע רופא שיניים הרדמה מקומית ובמקרים נדירים הרדמה כללית.
 • בשלב שלישי משתילים את השן ע"י ביצוע חתך בחניכיים, קדיחה בעצם הלסת, הברגת שתל דנטלי ותפירת החתך.
 • בשלב האחרון מרכיבים מבנה על שתל דנטלי ומתקינים כתר

השתלת שיניים הוא הליך כירורגי ניתוחי לכל דבר וקיימת חשיבות עליונה לסטריליזציה קפדנית מאד עקב רגישות אזור הטיפול לזיהום.

עוד לפני ביצוע ניתוח השתלת שיניים יש ליטול אנטיביוטיקה על פי הנחיות רופא שיניים מומחה לשיקום הפה.

לאחר הניתוח יש להקפיד לבצע את הנחיות מומחה לשיקום הפה בדבר סוגי מזון מומלצים והטמפרטורה המתאימה של המזון, בדבר פעילות ספורטיבית מומלצת, ובעניין נטילת תרופות שלאחר ההשתלה.

הצלחת שיקום הפה והשתלת שיניים תלויה אך ורק במומחה לשיקום הפה

הצלחת שיקום הפה תלויה אך ורק ברופא שיניים, מומחה לשיקום הפה ולהשתלות שיניים.

מומחה לשיקום הפה קובע איזה שתלים דנטליים יורכבו, קובע את מיקומם המדויק, קובע האם לבצע השתלת שן בודדת, או אולי השתלות שיניים ביום אחד עבור מספר שיניים, או אןלי מספר שתלים שעליהם יבנה מבנה שיניים מלא או חלקי.

כל ההחלטות הללו ועוד רבות כמותן הן החלטות מקצועיות שרק רופא שיניים מומחה לשיקום הפה ומנוסה מאד יוכל לקחת בהצלחה. החלטות אלו ישפיעו על איכות הטיפול והצלחת שיקום הפה ובכך הן הופכות את עניין בחירת רופא שיניים לעניין קריטי בהשגת הצלחה מלאה בהשתלת שיניים.

בחירת מומחה לשיקום הפה או מרפאת שיניים | השתלת שיניים מחירים

כאמור לעיל, ההצלחה בשיקום הפה ובהשתלות שיניים תלויה אך ורק במקצועיות מומחה לשיקום הפה או מרפאת שיניים.

כידוע לכם, קיימות בישראל מאות מרפאות שיניים אך לא כל מרפאת שיניים מסוגלת לבצע השתלות שיניים בצורה מוצלחת. מסיבה זו קמו מרפאות שיניים המתמחות אך ורק בטיפולי השתלות שיניים ושיקום הפה.

מומלץ מאד לבצע סקר שוק "השתלת שיניים מחירים" להשוואת מחירים ומרפאות לפני תחילת הטיפול.

לבדיקת השתלת שיניים מחירים, לבחירת רופא שיניים מומחה לשיקום הפה או מרפאת שיניים להשתלות שיניים, לביצוע השוואת מחירים ומרפאות השאירו פרטים בטופס ורק מרפאות מומחים יחזרו אליכם.

השארת תגובה