טיפול בצלקות אקנה

טיפול בצלקות אקנה | העלמת צלקות אקנה

מהי אקנה?

פצעי אקנה הם פצעי בגרות המופיעים על העור כתוצאה מפעילות יתר של בלוטות החלב וכתוצאה של חסימת בלוטות החלב בעור.
אקנה, הנקראת גם "חטטת"  מופיעה בעיקר בגיל ההתבגרות אך היא יכולה להופיע גם בגיל מבוגר יותר.

הסיבות להופעת פצעי אקנה הן רבות ומגוונות: סיבות תורשתיות, פעילות מוגברת של הורמונים, מתח נפשי, אכילת מוצרי חלב פרה, פעילות יתר של בלוטות החלב, אלרגיה לחיידקים הנמצאים בעור, גירוד העור הגורם לתהליך דלקתי.

קיימים אמצעי טיפול באקנה הנותנים פתרונות טובים אך לעתים מותירים אחריהם פצעי אקנה קשים סימנים קשים בדמות צלקות אקנה.

מהן צלקות אקנה?

צלקת נוצרת כאשר עור רגיל הוחלף ברקמה סיבית יוצרת צלקת. צלקות נוצרות כאשר העור נהרס. צלקות אקנה נוצרות כאשר פצעי אקנה מזדהמים ומודלקים ואינם מטופלים נכון או שאינם מטופלים בזמן. חיטוט בפצעי אקנה ופיצוצם גורם להתפתחות גורמים מזהמים סביב הפצע ולהגדלת הצלקת שנותרת בשלב מאוחר יותר ונוצרת כתוצאה מניסיונות מוגברים של הגוף לרפא את הזיהום וההרס שנוצר. הליך זה יוצר כיווץ ברקמת הצלקת המושכת אליה את שכבת העור העליונה כלפי מטה ויוצר בכך את צלקות האקנה והחטטים.

לכל אדם יכולת גנטית שונה להתגבר על פצעי בגרות.(פצעי אקנה)ישנם אנשים היכולים להתגבר על פצעי אקנה באופן מהיר אך לעומתם ישנם אנשים שעורם רגיש ומתגרה בקלות שאינו מסוגל לרפא במהירות פצעי אקנה. אנשים אלה הם בעלי הסיכויים הגדולים יותר לפתח צלקות אקנה.
גם לאחר שנוצרו צלקות אקנה ישנם היום דרכים יעילות  שבהן ניתן לטפל בתופעה. 

סוגי צלקות אקנה

קיימים ארבעה סוגים של צלקות אקנה:

  • צלקת היפרטרופית – מופיעה כגוש קטן על עור הפנים. היחידה שהינה עודף של רקמת צלקת
  • צלקת  – Ice Pick מופיעה כשקע נקודתי הדומה לדקירת דוקרן קרח (מכאן מגיע שמה)
  • צלקת BoxCar – מופיעה כשקע רחב ומרובע הדומה לקרון רכבת משא (מכאן מגיע שמה). צלקת זו דומה לצלקות של אבעבועות רוח
  • צלקת Rolling – מופיעה כשקעים דמויי גלים על פני עור שאינו חלק (מכאן מגיע שמה)

ברוב המקרים ישנו שילוב של מספר צלקות בפנים. צלקות אקנה הינן שקועות בדרך כלל כתוצאה מחוסר ברקמה מתחת לעור עקב פצעי אקנה.

טיפול בצלקות אקנה | העלמת צלקות אקנה

אין לבצע כל טיפול העלמת צלקות אקנה בזמן הפעילות של פצעי אקנה או לפני סיום הטיפול בתרופת רואקוטן. טיפול באקנה פעיל עלול לגרום הצטלקות גדולה יותר. טיפול העלמת צלקות אקנה יינתן רק חצי שנה מסיום נטילת רואקוטן.

עליכם לדעת שלא ניתן לבצע העלמת צלקות בצורה מלאה אך ניתן לבצע טשטוש צלקות מוצלח ביותר.

צלקות אקנה מופיעות בדרך כלל בשילוב של מספר סוגים. לפני תחילת טיפול בצלקות אקנה יש לאבחן תחילה מהם סוגי צלקות אקנה ורק לאחר אבחנה מדוקדקת יקבע הרופא המטפל את סוג טיפול בצלקות.

סוגי טיפול בצלקות אקנה

הסרת צלקות אקנה באמצעות פילינג

טיפול בצלקות אקנה באמצעות פילינג עמוק בעל חדירות עמוקה לעור (עד לאמצע הדרמיס) מבוצע בהרדמה כללית מבוצע על כל שטח הפנים כדי למנוע הבדלים בגוון העור. פילינג עמוק המיועד בדרך כלל לטיפולי מתיחת פנים יוצר באמצעות קילוף עור מסיבי השטחה וטשטוש של צלקות אקנה. ניתן גם לבצע (למיקסום התוצאה) פילינג מכני כפול והפרדה של צלקות האקנה במחט מיוחדת הקרויה Subsicion . טיפול פילינג עמוק אינו מומלץ לבעלי עור כהה.

טשטוש צלקות אקנה באמצעות זריקות חומרי מילוי

טשטוש צלקות אקנה מבוצע גם ע"י הזרקת חומרי מילוי זמניים או קבועים בדומה לשיטה שבה מבצעים טיפול מילוי קמטים עדינים בעור. חומרי המילוי מתמזגים אל תוך הצלקת וגורמים לטשטוש הצלקת. בדרך כלל משתמשים בחומר מילוי זמניים המבוססים על חומצה היאלורונית או בחומרי מילוי קבועים כמו סיליקון רפואי טהור. חומרי מילוי אלו (הזמניים והקבועים) יספקו תוצאה של העלמת צלקות אקנה מרשימה. סיליקון רפואי טהור מעודד היווצרות של רקמת קןלגן חדש בעור שמחליף את הרקמה המצולקת ומעניק לעור אלסטיות ומיצוק העוזרים בהסרת צלקות אקנה וחטטים.
טשטוש צלקות אקנה באמצעות הזרקת חומר מילוי קבוע (סיליקון) נעשה בסדרה של כ- 5 טיפולים.

העלמת צלקות אקנה בטיפול משולב

לקבלת תוצאות אופטימליות של טשטוש צלקות אקנה ניתן לשלב את טיפול פילינג עמוק עם הזרקת חומרי מילוי.

הסרת צלקות בלייזר

הסרת צלקות בלייזר מומלץ לבעלי עור בהיר בלבד. טיפולים אלה נערכים בסדרה של כ-10 מפגשים. טיפולים אלה ניתנים בדרך כלל כדי למקסם את תוצאות טיפולי פילינג או הזרקת חומרי מילוי.
הסרת צלקות אקנה בלייזר מבוצע במכשיר לייזר השולח קרני לייזר קצרים לעבר הצלקת וגורמים לה להשתטח. מכשיר הלייזר מעלים את שכבת העור העליונה שעליה נמצאת הצלקת, מותח את שכבת העור האמצעית ויוצר טשטוש לצלקת. הסרת צלקות בלייזר אינה כואבת וההליך נמשך כ- 10 דקות. טיפול בצלקות גדולות יותר ימשך עד שעה. אזור הצלקת ישאר אדום כחודש עד חודשיים.

העלמת צלקות אקנה בגלי רדיו

העלמת צלקות אקנה בגלי רדיו (eMatrix ) ניתן בסדרה של כ-5 טיפולים. הטיפול מתאים לכל גווני העור והוא נחשב לטיפול יחסית קל עם זמן החלמה קצר וללא תופעות לוואי מהותיות.
טיפול בצלקות אקנה בגלי רדיו נותן תוצאות מצוינות במיוחד לבעלי צלקות קטנות מסוג    – Ice Pick .
מומלץ לשלב טיפול בצלקות אקנה בחומצה גליקולית בין הטיפולים שבסדרה.

טיפול בצלקות אקנה בניתוח

ניתן לטפל בצלקות אקנה חמורות גם באמצעות ניתוח פלסטי שבו לוקחים עור בריא ממקום כלשהו בגוף ומשתילים אותו באזור הצלקת.

טיפול מיקרוני בצלקות אקנה

טיפול מיקרוני הוא טיפול חדשני הנותן תוצאות מצוינות בהסרת צלקות אקנה קטנות. טיפול מיקרוני מתבצע באמצעות צינור וואקום קטנטן המועבר על אזור הצלקת שבאמצעותו מגרדים את שכבת עור הצלקת העליונה וגורמים לשכבת עור חדשה ובריאה יותר לצמוח. טיפול מיקרוני מבוצע במרפאה לטיפולי אסתטיקה רפואית בסדרה של מספר טיפולים והוא מלווה בתופעות לוואי זניחות. זמן ההחלמה מהיר יותר מאשר שיטות העלמת צלקות אקנה אחרות.

בחירת מרפאת מומחים לטיפולי העלמת צלקות אקנה | השוואת מחירים ומרפאות

טיפול בצלקות אקנה שאינו מקצועי עלול לגרום להחרפת המצב של צלקות אקנה.

פנו אך ורק לאנשי מקצוע מנוסים בתופעת צלקות אקנה וחסכו מעצמכם עוגמת נפש ממושכת ומראה אסתטי שאינו נעים לעין.

לצורך הצלחת טיפול בצלקות אקנה יש לבחור אך ורק ברופא או במרפאה בעלת ניסיון ומומחיות בתחום זה.

ליצירת קשר עם מרפאות מומחים לצורך קבלת ייעוץ ראשוני או השוואת מחירים השאירו פרטים בטופס שלהלן ומיטב המרפאות יחזרו אחיכם בהקדם!

בהצלחה!

השארת תגובה