יישור שיניים

מדריך יישור שיניים | אורטודנטיה

מהי אורתודונטיה?

המילה אורתודונטיה היא מילה יוונית שפירושה יישור שיניים. אורתודונטיה עוסקת במחקר וטיפול בפגמים בסגירת הפה כתוצאה משיניים לא מסודרות או עקומות או מאי התאמה בין הלסתות או משני הפגמים גם יחד. טיפול אורטודנטיה עוזר בתיקון שיניים, יישור שיניים והזזת שיניים למקומם הנכון. יש הקוראים לטיפולי אורטודנטיה "אורתופדיית שיניים" ושם זה קולע בהחלט למטרה.

לטיפולי אורטודנטיה ישנה חשיבות אסתטית ורפואית כאחד. שיניים ארוכות מדי עלולות לפגוע בחניכיים ואילו שיניים קצרות מדי עלולות להשפיע על תנועת הלסת בצורה שלילית עד כדי פגיעה במנח הלסת היכולה לגרום לסבל וכאבים.

השיניים צומחות בפה מאליהן באופן ישר או עקום. הן עלולות לצמוח בצפיפות גדולה מדי כך שלא יהיה מספיק מקום בפה לכל השיניים או לדחוק האחת את רעותה. השיניים זזות בפה בגלל פעולת הלעיסה, הדיבור , הידוק שיניים, דחיפת לשון אל בין השיניים, חריקת שיניים בשינה או מחלות שיניים. כל הגורמים הללו יעוותו את צורת עמידת השיניים בפה אך מדע רפואת השיניים מצא פתרונות יעילים ומוצלחים מאד לבעיות אלו: יישור שיניים או  בלועזית "אורטודנטיה" . את פעולת יישור שיניים מבצע רופא שיניים אורטודנט שזהו תחום ההתמחות שלו.

למי מיועד טיפול יישור שיניים?

גם יישור שיניים כצורך בריאותי וגם יישור שיניים לצרכים אסתטיים מיועדים לכולם, צעירים ומבוגרים כאחד.

טיפולי אורטודנטיה החלו בעבר בילדים ובני נוער אך היום פונים בהמוניהם גם מבוגרים לטיפולים אלו בגלל המודעות המתעצמת לטיפולי אסתטיקה ויופי בכלל ועקב הפיתוחים החדשים שנכנסו לטיפולי אורטודנטיה המאפשרים גם למבוגרים לבצע יישור שיניים בלתי נראה, או יישור שיניים פנימי, או יישור שיניים שקוף איויזליין. כל אלו הם אמצעים הנסתרים מעין הזולת ומקלים על המבוגרים לעבור את הטיפול.

לצעירים מומלץ להתחיל בטיפול אורתודונטיה בגילאים  8 ל- 10 שנים ומבוגרים יכולים להתחיל בטיפול בכל גיל כולל בגיל מבוגר מאד ובלבד כמובן שנשארו להם שיניים…

יישור שיניים למבוגרים – למה צריך את זה?

בשביל החיוך היפה ובריאות הפה והשיניים.

חיוך מקסים ושיניים ישרות ניתן להשיג (למי שאין) רק על ידי טיפול יישור שיניים.

אנשים מבוגרים רבים חוששים ללא הצדקה מתגובת הזולת ונמנעים מביצוע יישור שיניים.

אין גיל מתאים או לא מתאים לביצוע יישור שיניים, כולם יכולים לבצעו. לעולם אינכם מבוגרים מדי. התפתחות רפואת שיניים וטיפולי אורטודנטיה מאפשרים היום למבוגרים לבצע יישור שיניים למבוגרים, יישור שיניים פנימי, יישור שיניים שקוף  או יישור שיניים בלתי נראה   המונעים מהם את ה"בושה".

יותר ויותר מבוגרים מבצעים יישור שיניים למבוגרים. מחקרים מראים שלפני 40 שנה רק כ-2% ממבצעי יישור שיניים היו מעל גיל 20 והיום הגיע מספרם לכ-35%.

יישור שיניים כצורך בריאותי

שיני האדם מהוות חלק בלתי נפרד ממערכת העיכול. השיניים מרסקות את האוכל ומכינות אותו לעיכול ע"י מערכת העיכול. שיניים שאינן ישרות או שיניים שאינן נסגרות באופן תקין לא תלעסנה טוב את המזון. סגירת שיניים לא תקינה תגרום להן לשחיקה מוגברת וגם עלולה להפעיל לחצים מוגברים על החניכיים ועל הלסת העלולה לגרום למחלת חניכיים.

לסגירת שיניים תקינה יש חשיבות גם לדיבור ברור. רווחים גדולים בין השיניים התחתונות והעליונות עלול לגרום לדיבור בלתי ברור והגייה משובשת וכתוצאה מכך לקשיים בהבנה ע"י הזולת.

ניתן להיעזר בטיפולי השתלות שיניים גם לצרכי יישור שיניים.

יישור שיניים לצורכי אסתטיקה

חיוך יפה ונעים תוך הפגנת שיניים ישרות הפכו להיות סמל ליופי.

חיוך יפה משפר את מראה הפנים והחזות הכללית של האדם.

מחקרים מלמדים אותנו שמראה השיניים משפעי על הדרך שבה תופסים האנשים האחד את השני. מתברר  ששיניים ישרות ויפות גורמות לזולת לתפוס אותנו כאנשים מהימנים יותר וכיפים יותר. כמו כן אנשים מחשיבים שיניים בריאות ויפות אצל זולתם כסימן לבריאות טובה. לתפיסות אלו אין כמובן הצדקה במציאות אך מי מחפש צדק בפסיכולוגיה של ההמונים…?

שיטות יישור שיניים

שיטת יישור שיניים תיבחר בהתאם לסוג היישור שצריך לבצע תוך התחשבות ברצונותיו של המטופל.

שיטות יישור שיניים נפצות:

  • טבעות מתכת – הטבעות הוותיקות והמוכרות לכולנו. הטבעות מודבקות לשיניים ומחוברות ביניהן באמצעות חוט עדין עשוי ממתכת. ניתן להוסיף עליהן גומיות צבעוניות לקישוט.
  • טבעות שקופות – עשויות מפלסטיק שקוף ותפקידן דומה לטבעות המתכת. יתרונן נובע מזה שהן נסתרות מהעין ומקנות יישור שיניים בלתי נראה. חסרונן נובע מהנטייה שלהן להצהיב עם הזמן ולכן חייב הרופא האורטודנט להחליפן מפעם לפעם.
  • טבעות פנימיות – יישור שיניים מהיר – יישור שיניים פנימי – יישור שיניים בלתי נראה (לינגואלי) – הטבעות מוצמדות לחלק הפנימי (הלינגואלי) של השיניים, מחוברות ביניהן באמצעות חוט מתכת עדין ונסתרות מהעין לחלוטין. הטיפול בטבעות פנימיות פופולאריות מאד בקרב מבוגרים המעוניינים ביישור שיניים מהיר ובהסתרת המיכשור האורטודנטי.
  • יישור שיניים אינויזליין (invisalign ) –  יישור שיניים בלתי נראה – שימוש בפלטות שקופות מפלסטיק על מנת ליישר את השיניים.

קיימות עוד שיטות ואמצעי יישור שיניים. רפואת שיניים והתחום של אורטודנטיה מצאו פתרונות מצויינים למגוון רחב מאד של בעיות בתחום במטרה למצוא פתרון אופטימלי לכל מטופל.

שיטת יישור שיניים שנבחרה משפיעה על משך הטיפול ויש להתחשב גם בגורם זה בבחירת השיטה. הליך יישור שיניים נמשך בין שנה לשלש שנים.

הליך טיפול יישור שינים

השלב הראשון והכי חשוב בכל ההליך של שיקום הפה ושל יישור שינים הוא שלב האבחנה שבה אורטודנט מומחה יבדוק את מידת התאמתכם לטיפול אורתודונטיה. בשלב ראשוני זה יקח אורטודנט מומחה את מידות השיניים, יבצע טביעת שיניים ויפנה אתכם לבצע צילומי רנטגן לשיניים.

הטבעת שיניים מתבצעת ע"י מילוי סד בחומר צמיגי מתקשה אותו מכניסים לפה ונושכים בו במשך מספר דקות עד שמתייבש. סד זה מיועד לצורך יציקת תבנית שיניים שלכם על מנת להכין עבורכם את מיכשור האורטודנטיה ליישור השיניים.

לאחר ביצוע הטבעת השיניים וצילומי הרנטגן תקבלו מהאורטודנט המלצות לגבי טיפול יישור שינים האופטימאלי עבורכם כולל הצעת מחיר לטיפול הכללי.

עליכם לדעת שלא כל מטופל מתאים לטיפול בעזרת פלטות שקופות אך קיים מיכשור אורטודנטי שקוף אחר הנותן גם הוא תוצאות מצוינות.

הליך יישור שיניים שקוף

שולחים את הטבעות השיניים וצילומי הרנטגן לארה"ב לחברה המייצרת את קשתיות השיניים השקופות. החברה תיצוק ותשלח לארץ את הקשתיות ותגבש עבורכם תכנית טיפולית.

הקשתית השקופה מיוצרת מחדש עבור כל שלב בהליך האורטודנטי בהתאם להתקדמות והמצב החדש של השיניים.

בכל חודש תקבלו מרופא השיניים, אורטודנט, שתי קשתיות להחלפה בכל שבועיים עד לסיום הטיפול.

השימוש בקשתיות שקופות אינו כואב ויש להרכיבן במשך כל שעות היממה ולהסירן רק לפני האוכל ולפני צחצוח שיניים.

יש להקפיד במיוחד על צחצוח שיניים כדי למנוע משאריות מזון להיתקע בין השיניים לקשתית וליצור חומצות מזיקות ופלאק המזיק גם לשיניים וגם לחניכיים.

בחירת אורטודנט | יישור שיניים מחיר | השוואת מחירים ומרפאות אורתודונטיה

בחירת רופא שיניים אורתודנט מומחה לטיפולי יישור שיניים היא קריטית בהצלחת הטיפול.

לא כל רופא שיניים מטפל ביישור שיניים. יש צורך בבחירת אורתודנט מומחה ובעל ניסיון רב בטיפולי יישור שיניים על כל סוגיהם שכבר ביצע בעבר מאות או אלפי טיפולים לפניכם.

כידוע לכם, קיימים בישראל מאות מרפאות שיניים ומאות אורתודנטים איך תדעו במי לבחור? איך תשוו מחירים?

אנו כאן לעזרתכם!

באמצעות רישום מהיר בטופס תוכלו להשאיר פרטים כדי ליצור קשר עם מרפאות מומחים בלבד המתמחים ביישור שיניים, לבחור רופא שיניים אורתודנט, לבדוק מהו יישור שיניים מחיר, ולבצע השוואת מחירים בין מספר מרפאות מובילות בישראל בתחום יישור שיניים.

השאירו פרטים בטופס ותוכלו לבחור אורתודנט מומחה ולבצע השוואת מחירים!

השארת תגובה