מתיחת בטן

מדריך ניתוח מתיחת בטן

מהו ניתוח מתיחת בטן?

מתיחת בטן הוא סוג של ניתוח פלסטי המיועד לגברים ולנשים שצברו עודפי עור באזור הבטן התחתונה כתוצאה מעלייה וירידה משמעותית במשקל הגוף או עבור נשים שההריונות גרמו אצלן לרפיון בשרירי הבטן ועור הבטן.

ניתוח מתיחת בטן הופך ליותר ויותר פופולארי בקרב גברים ונשים שעברו ניתוח לקיצור קיבה ונותרו עם עודפי עור שלא ניתן להסירם באמצעות דיאטה או פעילות ספורטיבית.

באמצעות ניתוח מתיחת בטן ניתן להדק את שרירי הבטן, להסיר עודפי עור ועודפי שומן ולמתוח את הבטן לצורך קבלת בטן שטוחה כמעט לגמרי.

 ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח פלסטי הגורם לשביעות רצון גבוהה מאד בקרב המנותחים  בעיקר בגלל קבלת תוצאה מרשימה מאד המאפשרת לשמור על מראה גוף טבעי, צעיר וחטוב לאורך שנים רבות.

מתיחת הבטן מבוצעת במספר שלבים: הידוק של שרירי הבטן, שאיבת שומן והסרת עודפי שומן, הסרה ועיצוב מחדש של עודפי העור וחידוש הטבור דרך העור המתוח.
מתיחת בטן מבוצעת ע"י ביצוע חתך נמוך בבטן התחתונה, באזור קו הערווה ובשיפולי הבטן הצדדיים. ביצוע החתך נעשה במקום נמוך ככל שניתן על מנת שניתן יהיה להסתיר את הצלקת גם בלבוש מינימאלי כמו תחתון נמוך או אפילו ביקיני.

נשים רבות חוששות מביצוע מתיחת בטן בעיקר בגלל הצלקת הנשארת לאחר הניתוח. יש לדעת שברוב המקרים הצלקת אינה מהווה כל מטרד. ברוב המקרים הצלקות הנותרות על העור הן שטוחות ועדינות ומקבלות בתוך מספר חודשים את גוון העור. בנוסך לכך, מיקומה הנמוך של הצלקת מאפשר להסתירה באמצעות כל לבוש כולל ביקיני.

מנתח פלסטי איכותי יקפיד למקם את הצלקת התחתונה כך שניתן יהיה להסתירה גם ע"י תחתונים נמוכים מאד, יקפיד להעמיק את הצלקת בטבור כדי שיתקשה על המתבונן להבחין בה ויקפיד להדק כמה שיותר את דופן הבטן כדי לקבל בטן שטוחה ככל שניתן.

מי מתאים לניתוח מתיחת בטן?

נשים או גברים בריאים הסובלים מעודפי עור משמעותיים בבטן מסיבה כלשהי שאינם יכולים לפתור בעיה זו באמצעות דיאטה או פעילות גופנית יהיו מועמדים מתאימים לניתוח מתיחת בטן.

מועמדים אלו יכולים להיות נשים לאחר לידות שאיבדו את האלסטיות של עור הבטן כתוצאה ממתיחת יתר עד שנוצר להן קפל בבטן התחתונה  או נשים וגברים שעברו תהליכי הרזיה משמעותיים שהותירו בבטנם עודפי עור מהותיים.

מי אינו מתאים לניתוח מתיחת בטן?

אנשים שעודפי העור והעור הרפוי בבטן קטנים לא יתאימו לניתוח מתיחת בטן. יתכן ולמועמדים

אלו יתאים "מיני מתיחת בטן".
נשים שלא סיימו את ההריונות שלהן ומתכננות הריונות נוספים לא יטופלו גם הן.

מועמדים שעברו ניתוחי בטן  מסיבה רפואית כלשהי יהיו מוגבלים בביצוע ניתוח מתיחת בטן רגיל וכל מקרה יבחן לגופו.

לתשומת ליבכם: בנוסף לניתוח מתיחת בטן קיימות גם שיטות נוספות בתחום רפואה אסתטית לפתרון בעיות עור כמו ניתוח להצרת היקפים או המסת שומן.

הכנות לקראת ניתוח מתיחת בטן

לפני ניתוח פלסטי מתיחת בטן עורך מנתח פלסטי פגישת היכרות ראשונית עם המועמד לניתוח לצורך תיאום ציפיות, בדיקת מצב הבטן ובחינת שיטת הניתוח המתאימה, שיחה על המצב הבריאותי הכללי של המועמד, על התרופות שהוא נוטל, מתן הסברים על הליך הניתוח, על ההחלמה ממנו, על תופעות הלוואי האפשריות ועל הצורך ההכרחי בהפסקת העישון חודש לפני הניתוח וחודש לאחר הניתוח והצורך בהפסקת נטילת מדללי דם כשבועיים לפני הניתוח.

לפני ניתוח מתיחת בטן יתבקש המטופל לבצע מספר בדיקות כמו: בדיקות דם, צילום חזה, בדיקת א.ק.ג. ובמקרים מסוימים גם בדיקת תפקוד ריאות.

הליך ניתוח מתיחת בטן

 • ניתוח מתיחת בטן מבוצע בהרדמה מלאה של רופא מרדים
 • הניתוח נמשך שעתיים עד שלש שעות
 • יש צורך באשפוז של מספר שעות לאחר הניתוח ויתכן אשפוז של עד 24 שעות

קיימות מספר שיטות לביצוע ניתוח מתיחת בטן והשיטה שתיבחר תותאם לכל מטופל לפי כמות עודפי העור ומידת הרפיון של דופן הבטן.

בהליך הניתוח מסיר הרופא, מנתח פלסטי, עודפים של שומן ועודפים של עור הנמצאים בבטן התחתונה, מותח את העור מהבטן העליונה אל הבטן התחתונה, מקבע מחדש את מיקום הטבור, מהדק את שרירי דופן הבטן כדי להצר את רוחב המותניים ותופר בתפרים נמסים את החתכים. לעיתים משאירים למספר ימים שני נקזים לצורך ניקוז הפרשות הנוזלים למניעת הצטברות נוזלים מיותרים מתחת לעור.

שילוב מתיחת בטן ושאיבת שומן

ניתן לשלב בחלק מניתוחי מתיחת בטן גם טיפול של שאיבת שומן מאזור המותניים התחתונים או מהאזור שמעל הערווה. השילוב של שני הטיפולים עוזר בעיצוב הבטן והעור.

לרשותכם מאמר בנושא זה: מתי עושים ניתוח שאיבת שומן מהבטן ומתי ניתוח מתיחת בטן?

מיני מתיחת בטן

קיימים מקרים שבהם ניתן לבצע ניתוח פשוט הרבה יותר: "מיני מתיחת בטן". ב"מיני מתיחת בטן" מסירים כמויות קטנות בלבד של עודפי שומן ועודפי עור ללא צורך בקביעת מיקום חדש לטבור. ניתוח זה מתאים למועמדים שעודף השומן והעור שלהם מתמקדים אך ורק בבטן התחתונה באזור שמתחת לטבור ומצב שרירי הבטן שלהם חזק. מיני מתיחת בטן ניתן לביצוע בהרדמה מקומית או בהרדמה מלאה. אין צורך באשפוז לאחר מיני מתיחת בטן.

איך מתאוששים מניתוח מתיחת בטן?

 • זמן ההחלמה אורך בין שבועיים לשלשה. לאחר שלשה שבועות ניתן לחזור לעבודה אך להימנע ממאמץ פיזי כלשהו
 • יש להקפיד על שעות מנוחה מרובות בימים שלאחר מתיחת בטן
 • התפרים בחתכים נמסים מאליהם ואין צורך להוציא אותם
 • בימים הראשונים שלאחר הניתוח תהיה הרגשה של מתיחה באזור הבטן בזמן עמידה זקופה. ניתן להקל על הרגשת המתיחה באמצעות הליכה מרובה אך מבלי להתאמץ יותר מדי
 • אין להרים משאות כבדים כחודשיים לאחר הניתוח
 • אין לבצע פעילות ספורטיבית ויש להימנע בעקר מכפיפות בטן כחודשיים לאחר הניתוח
 • כדי למנוע הצטברות נוזלים מתחת לעור יש לחגור חגורת בטן אלסטית כחודש ימים

מתיחת בטן – סיבוכים ותופעות לוואי

על מנת להימנע כמה שיותר מסיבוכים או תופעות לוואי הקפידו על הכללים הבאים:

 • בחירת מנתח פלסטי מנוסה ומקצועי היא קריטית למניעת סיבוכים ותופעות לוואי
 • הקפידו למלא אחר הוראות הרופא במלואן, לפני הניתוח ואחריו
 • הקפידו בביצוע מעקבים רפואיים של מנתח פלסטי על כל הליך ההתאוששות

מתיחת בטן הוא ניתוח פלסטי שאינו נחשב לניתוח פשוט ולכן יש לצפות למספר תופעות לוואי שהן חלק אינטגראלי מכל פעולה כירורגית.

רוב תופעות הלוואי והסיבוכים שיוזכרו להלן הן נדירות וחריגות אך עליכם לדעת שהן אפשריות גם אם באחוזים נמוכים מאד:

 • דימום – מתרחש בשכיחות של 1% בדרך כלל מיד לאחר הניתוח בעוד המטופל עדיין באשפוז
 • זיהום  – עלול להתרחש בשכיחות של כ-2% עד כ-3 שבועות מיום הניתוח. מטופל בתרופות אנטיביוטיות
 • שינוי בתחושה –  בעיקר "מתיחה" באזור הניתוח או אובדן תחושה בעור שבאזור הבטן התחתונה. התופעה חולפת מעצמה עם הזמן
 • חוסר בסימטריות בבטן
 • הצטברות נוזלים תחת העור באזור הניתוח הנקרא "סרומה" –  עלולה להתרחש בשכיחות של כ-10% ומטופלת באמצעות ניקוז הנוזלים במרפאה
 • נמק בדופן הבטן הגורמת לצלקת רחבה – תופעה קשה ונדירה מאד בשכיחות של 0.2% מהמטופלים (בעיקר מעשנים) . התופעה מטופלת לעתים בניתוח נוסף
 • קשיי נשימה  – תופעה נדירה מאד שניתן למנוע באמצעות טיפול עצמי בפיזיותרפיה נשימתית
 • צלקות – במידה ויש סבל מהצלקות ניתן לטפל בהן בעזרת משחת סיליקון  או יריעת סיליקון, פלסטרים מיוחדים  או זריקות. לעיתים נדירות יידרש ביצוע ניתוח לשיפור מצב הצלקת

בחירת מנתח פלסטי לביצוע מתיחת בטן | השוואת מחירים ומנתחים פלסטיים

מתיחת בטן היא ניתוח פלסטי הנחשב להליך רפואי פולשני לכל דבר ועניין ובחירת מנתח פלסטי מקצועי ומנוסה בניתוחי מתיחת פנים היא קריטית להצלחת הניתוח.

יש להתייעץ אך ורק עם מנתחים פלסטיים מומחים לניתוחי מתיחת בטן שהם חברי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית העובדים במרפאות כירורגיה פלסטית מוכרות ובעלי מוניטין. לרשותכם באתר זה מאמר בנושא זה: "כללי זהירות לבחירת מנתח פלסטי".

אתר זה בחר לעבוד אך ורק עם מרפאות מומחים המעסיקות אך ורק מנתחים פלסטיים מומחים ומקצועיים  שכולם חברי האגודה הישראלית לכירורגיה פלסטית ואסתטית. כל המרפאות נבחרו על ידינו תחת קריטריונים מחמירים וכולן בעלי מוניטין רב ביותר בישראל.

לבחירת מנתח פלסטי מומחה בניתוחי מתיחת בטן , לבדיקת מתיחת בטן מחיר או להשוואת מחירים  בין מנתחים פלסטיים ומרפאות כירורגיה פלסטית השאירו פרטים בטופס ורק מרפאות ומנתחים פלסטיים מומחים  יחזרו אליכם ללא כל התחייבות מצדכם!.

השאירו פרטים בטופס ותוכלו לחסוך בגדול תוך בחירת מרפאת כירורגיה פלסטית איכותית!

בהצלחה!

השארת תגובה