מתיחת פנים

מדריך ניתוח מתיחת פנים

מתיחת פנים – מידע כללי

ניתוחים פלסטיים נותנים מענה יעיל וטוב לבעיות אסתטיות מגוונות המופיעות אצל רבים מהאנשים כשאחת מהן היא הזדקנות העור.

הזדקנות עור הפנים נובעת מגיל מתבגר, מנטייה  גנטית, מחשיפה מוגברת לשמש, מעישון, מתזונה לקויה ועוד.

מתיחת פנים הוא סוג של ניתוח פלסטי הבא לפתור את בעיית הזדקנות עור הפנים הכוללת את נפילת הלחיים, הופעת סנטר כפול, הופעת קמטים בפנים והופעת רצועות בולטות בקדמת אזור הצוואר.

ניתוח מתיחת פנים הנקרא גם הרמת פנים הוא ניתוח פלסטי פופולארי מאד בישראל ובעולם המערבי.

נשים וגברים בגילאים 35-75 פונים לרופאים מומחים ברפואה הכירורגית, מנתחים פלסטיים, על מנת להצעיר את עור הפנים ב-10-15 שנים ובעקבות כך גם לשפר את ביטחונם העצמי והדימוי העצמי שלהם.

ניתוח מתיחת פנים הוא ניתוח פלסטי בטוח לחלוטין אך ורק במידה והוא מבוצע בידי מנתח פלסטי מנוסה ומיומן.

שיטות ההרדמה המתקדמות הקיימות בימינו בשילוב שיטות ניתוח מתקדמות השונות באופן ניכר מהשיטות שהיו מקובלות בעבר מאפשרות קבלת תוצאות מרשימות ביותר המקנות לעור הפנים מראה טבעי לחלוטין וצעיר בכ- 10-15 שנה עם אחוז סיבוכים נמוך במיוחד ואפשרות לחזור לשגרת החיים הרגילה בתוך כשבועיים.

מיהם המועמדים המתאימים לניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים מתאים לגברים ונשים בריאים שמראה פניהם נראה נפול, שקמטים מופיעים על פניהם ושסובלים מדלדול שרירי העור. ניתוח מתיחת פנים מתאים לכל הגילאים,  החל מגיל צעיר למקרים שבהם עור הפנים נפל כתוצאה מירידה מהותית במשקל הגוף וכלה באנשים מבוגרים מאד הסובלים מאחת או יותר מהבעיות שנמנו לעיל.

לעומת זאת, אנשים עם בעיות רפואיות, מעשנים כבדים, נוטלי תרופות לדילול הדם על בסיס קבוע או כאלה שצפיותיהם אינן ריאליות אינם מתאימים לניתוח מתיחת פנים.

קצב הזדקנות עור הפנים לאחר ניתוח מתיחת פנים

קצב הזדקנות העור אינו מושפע כלל מביצוע מתיחת פנים. עור הפנים ימשיך להזדקן בלי שום קשר לניתוח והניתוח אינו מאיץ את הזדקנות העור. הזדקנות העור מושפעת אך ורק מגורמים כמו: עישון חשיפה מוגברת לשמש, תזונה לא נכונה, חוסר בפעילות ספורטיבית ואורח חיים שאינו בריא.

ניתוחי מתיחת פנים מחזיקים מעמד בדרך כלל 7-8 שנים ויכולים גם להחזיק הרבה יותר זמן בשמירה על אורח חיים נכון כמו תזונה נכונה, אי חשיפה ממושכת לשמש, פעילות ספורטיבית , הימנעות מעישון, הימנעות מירידה משמעותית במשקל הגוף או במקרה ולא הופיעו מחלות אחרות. 

שיטות מתיחת פנים

קיימות ארבע שיטות עיקריות לניתוח מתיחת פנים:

 • ניתוח מתיחת פנים חתך קצר (Short Scar Face Lift )
 • ניתוח מיני מתיחת פנים (Mini Lift )
 • ניתוח מתיחת פנים קלאסי
 • מתיחת פנים בחוטים ללא ניתוח בשיטת SOFT LIFTING

מתיחת פנים חתך קצר ומיני מתיחת פנים מיועדים בעיקר לאנשים צעירים יחסית בגילאים 40-50 המחפשים תוצאה טבעית וטובה בזמן החלמה מהיר של עד שבוע.

מתיחת פנים קלאסית מיועדת בעיקר למטופלים בעלי נפילת עור משמעותית,(בדרך כלל לאנשים מבוגרים).  ניתוח פלסטי זה מצריך זמן החלמה ארוך יותר.

השיטות כולן מבוססות על גודל החתכים כשבדרך כלל מתחילים בחיתוך באזור הרקה , יורדים לקדמת האוזן, מקיפים את החלק התחתון של האוזן ועולים למעלה מאחורי האוזן. הוספת החיתוך מאחורי האוזן מיועדת לטיפול באזור הצוואר.

גודל ומיקום החתך מותאם תמיד למטרות שאנו רוצים להשיג בניתוח. ניתן לשלב גם ניתוחים פלסטיים  אחרים בניתוח מתיחת פנים  כמו ניתוח הרמת עפעפיים, ניתוח מתיחת צוואר,   ניתוח  שאיבת שומן בצוואר, ניתוחי סנטר,  ניתוח אף ואפילו ניתוח הצמדת אוזניים.

הליך ניתוח מתיחת פנים | ניתוח הרמת פנים

לפני ניתוח הרמת פנים/ מתיחת פנים נפגשים לפגישת היכרות וייעוץ מקצועי עם מנתח פלסטי שבה יבדוק הרופא את מראה פניו של המטופל, יבדוק את מצבו הרפואי וימליץ על דרכי פעולה רצויים.

במידה וניתוח מתיחת/הרמת פנים יהיה הפתרון הטוב ביותר עבור המטופל יעבור המטופל בדיקות רפואיות, הדרכה על מהות ניתוח הרמת פנים והוראות לביצוע להכנה לניתוח כמו: הפסקת עישון, הפסקת נטילת תרופות מדללות דם, ויטמינים, תוספי מזון ותרופות מסוימות.
ניתוח מתיחת פנים אור כ-3 שעות ומתבצע בחדר ניתוח בבית חולים, בדרך כלל בהרדמה מלאה של רופא מרדים ומצריך זמן התאוששות והשגחה ללילה אחד  בבית החולים.

ניתוח מתיחת פנים מבוצע בשלשה שלבים:

 • ביצוע חתכים בעור, מתיחה והרמה יסודית של השרירים הרפויים  ובכיוונים שונים
 • הוספה של נפח באזורים הסובלים מדלדול או נפילה של השומן שמתחת לעור בעיקר באזור עצמות הפנים ובאזור הלחיים ושאיבת שומן עודף באזורים הזקוקים לכך
 • סילוק עודפי עור ולאחר מכן סגירת החתכים בחוטים נמסים לשיפור איכות הצלקת

בסיום הניתוח יורכבו נקזים להפרשות למשך יממת האשפוז. אזורי החתך יימרחו במשחה אנטיביוטית. אין חובשים את אזור הניתוח.

ניתוח פלסטי זה עוסק ברקמות רכות בפנים ולכן תתכן תחושה של משיכה בעור אך ברוב המקרים ללא כאבים חזקים. במידה וקיימים כאבים ניתן לטפל בהם במשככי כאבים כמו אופטלגין או אקמול.

לפני השחרור מוציאים את הנקזים וכבר ניתן לחפוף את שיער הראש.

יש להימנע בפעילות מואצת בימים שלאחר הניתוח אך ניתן לחזור לשגרה חלקית.
לאחר כשבועיים ניתן לחזור לשגרת היום הרגילה ולעבודה וניתן יהיה להבחין כבר בתוצאות המרשימות של ניתוח מתיחת פנים. את התוצאה הסופית ניתן יהיה לראות לאחר כ- 6-8  שבועות.

מתיחת פנים – תופעות לוואי וסיבוכים

כפי שנאמר לעיל, ניתוח מתיחת פנים הוא ניתוח פלסטי פופולארי מאד בישראל ובעולם המערבי  עם אחוזי סיבוכים ותופעות לוואי נמוכים מאד. אך כמו בכל ניתוח כירורגי פולשני יתכן ויתרחשו לעתים נדירות תופעות לוואי מסוימות כמו: זיהום לאורך הצלקת שעלול להשפיע על אופייה, שטף דם, הפרעה בתחושתיות החולפת במשך הזמן, נמק בעיקר אצל מטופלים מעשנים הניתן לטיפול, צלקות שאין עוברות  בגלל סיבות גנטיות.

כאמור, תופעות לוואי אלו הן נדירות עד נדירות מאד ובחלקן הגדול ניתן לטפל.

כללי יסוד לפני ביצוע ניתוח מתיחת פנים

 • אין להקל ראש בבחירת מנתח פלסטי איכותי ומומחה לניתוחי מתיחות פנים
 • התייעצי עם מספר מנתחים פלסטיים מקצועיים
 • בדקי באיזה שיטות עובד מנתח פלסטי, מהו הליך ניתוח מתיחת פנים
 • קבלי את מירב האינפורמציה על ניתוחים פלסטיים אלו לפני קבלת החלטה
 • בצעי השוואת מחירים בין מנתחים פלסטיים אך אל תבחרי בהכרח מנתח פלסטי שהוא הזול ביותר אלא מנתח פלסטי האיכותי ביותר שהוא גם אינו יקרן מהאחרים
 • השווי בין מרפאות לכירורגיה פלסטית, בדקי חדרי ניתוח ומוכנות המרפאה למקרי חירום
 • אין לקחת החלטות חפוזות תחת לחץ של הסובבים אותך. ההחלטה מה את עושה בגופך חייבת להיות אך ורק שלך כי רק את תצטרכי לחיות עם התוצאות
 • היי בטוחה במאה אחוז שאת מטופלת בידיים הטובות ביותר ורק אז החליטי על זהות מנתח פלסטי שיטפל בך

מתיחת פנים בחוטים ללא ניתוח – Soft Lifting במרפאות Sun Clinic

ברשת מרפאות הארצית SUN CLINIC קיימת שיטה חדשנית להצערת עור הפנים באמצעות טיפול מתיחת פנים בחוטים נספגים וללא ניתוח.

מאפייני טיפול מתיחת פנים עם חוטים במרפאות Sun Clinic:

 • שיטה מהפכנית ומצליחה באירופה ובארה"ב
 • מתיחה והרמה של עור נפול ורפוי הנגרם בתהליך ההזדקנות
 • ביקור אחד, ללא צורך בהרדמה ובתקופת החלמה
 • התוצאות נשמרות לאורך שנים

בחירת מרפאה לביצוע מתיחת פנים וביצוע השוואת מחירים

מתיחת פנים הוא ניתוח פלסטי הנחשב להליך רפואי פולשני לכל דבר ועניין.

יש להתייעץ אך ורק עם מנתחים פלסטיים מומחים חברי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית העובדים במרפאות כירורגיה פלסטית מוכרות ובעלי מוניטין. לרשותכם באתר זה מאמר בנושא זה: "כללי זהירות לבחירת מנתח פלסטי"

אתר זה בחר לעבוד אך ורק עם מרפאות מומחים המעסיקות אך ורק מנתחים פלסטיים מומחים ומקצועיים  שכולם חברי האגודה הישראלית לכירורגיה פלסטית ואסתטית. כל המרפאות נבחרו על ידינו תחת קריטריונים מחמירים וכולן בעלי מוניטין רב ביותר בישראל.

לבחירת מנתח פלסטי מומחה, לבדיקת מתיחת פנים מחירים או להשוואת מחירים ומרפאות כירורגיה פלסטית השאירו פרטים בטופס ורק מרפאות ומנתחים פלסטיים מומחים  יחזרו אליכם ללא כל התחייבות מצדכם!.

השאירו פרטים בטופס ותוכלו לחסוך בגדול תוך בחירת מרפאת כירורגיה פלסטית איכותית!

בהצלחה!

השארת תגובה