מתיחת צוואר

ניתוח מתיחת צוואר

מטרת ניתוח מתיחת צוואר

מתיחת צוואר נועדה להעלים את סימני הזדקנות העור מאזור הצוואר וביניהם: העלמת קמטים, העלמת קפלים בעור והסרת שומנים  תת עוריים.

אזור הצוואר נראה רפוי עם הגיל כתוצאה מחשיפה מוגברת לשמש במשך השנים, מהזדקנות העור, מאובדן משקל בבת אחת או מאובדן קולגן ואלסטיות העור.

ניתוח מתיחת צוואר הוא ניתוח פלסטי הנועד  למטרות אסתטיות בלבד ואין לו שום מטרות רפואיות.

מתיחת צוואר מבוצע בדרך כלל בנשים וגברים מעל גיל 45 המעוניינים להרגיש ולהיראות צעירים יותר בלפחות 10 שנים.

אם אתם בעלי עור מקומט בצוואר, בעלי עור עודף ורפוי, בעלי קפלים או שומנים בצוואר שום פעילות ספורטיבית או קרמים למיניהם לא יעזרו לכם בשיפור מראה הצוואר ורק הפתרון של ניתוח מתיחת צוואר יכול להחזיר לכם את המראה היפה שהיה לכם לפני הרבה שנים וכבונוס (שאינו פחות חשוב) גם ישפר לכם באופן משמעותי את הדימוי העצמי שלכם.

ניתוח מתיחת צוואר מתבצע בהרבה מקרים בשילוב של ניתוח מתיחת פנים.
במצב שבו גם עור הפנים וגם עור הצוואר נראים מקומטים, ימליץ לכם כל מנתח פלסטי לשלב את שני הניתוחים ביחד כדי למנוע מצב שבו עור פניכם נראה חלק ורענן אך מתחתיו נגלה לעין עור צוואר מקומט או עמוס בקפלים.

ניתוח מתיחת צוואר נעשה בהרדמה מקומית או בהרדמה מלאה ע"י הסרת עודפי שומן, הידוק שרירי הצוואר (platysmaplasty ), מתיחת עור הצוואר ומתיחת עור מתחת לקו הלסת וקו הסנטר, ביצוע שאיבת שומן מקומית (במקרה הצורך) ותפירת החתכים.

ייעוץ והכנה לניתוח מתיחת צוואר

לפני כל ניתוח פלסטי נערכת פגישת ייעוץ מקדימה בין מנתח פלסטי לבין הלקוח שבה בודק מנתח פלסטי את מצב העור באזור הצוואר ואת ההיסטוריה הרפואית של הלקוח.
בדיקת מצב עור הצוואר תכלול את בדיקת סוג העור, מרקם העור וכמויות שומן תת עוריות שעל פיהם יתאים מנתח פלסטי את סוג הטיפול, כגון: האם הלקוח זקוק רק לניתוח מתיחת צוואר או שמא יש צורך לשלב גם ניתוח מתיחת פנים  והאם יש צורך בביצוע שאיבת שומן או המסת שומן.

בדרך כלל ידרוש מנתח פלסטי מהמטופל לבצע בדיקות מקדמיות לפני ניתוח פלסטי הכוללות ספירת דם וכימיה בדם. מטופלים מבוגרים ידרשו גם לבצע צילום חזה ולעתים גם בדיקת א.ק.ג.

בפגישת הייעוץ הראשונה ישאל אתכם מנתח פלסטי לגבי תרופות או תוספי מזון שאתם נוטלים וינחה אתכם להפסיק נטילת תרופות ותוספי מזון המשפיעים על דילול הדם. בנוסף, תדרשו להפסיק שתיית אלכוהול כיומיים לפני ניתוח מתיחת פנים, להפסיק לעשן כשבועיים לפני הניתוח ולהיות בצום מלא כ- 8 שעות לפני הניתוח.

טכניקות מתיחת צוואר

קיימות מספר טכניקות לביצוע מתיחת צוואר:

  1. מתיחת צוואר באמצעות ניתוח שאיבת שומן
  2. ניתוח מתיחת צוואר באמצעות ניתוח פלסטי
  3. מתיחת צוואר ללא ניתוח באמצעות המסת שומן
  4. מתיחת צוואר ללא ניתוח באמצעות מכשירים הנותנים רק אפקט של מתיחת צוואר

אנו נרחיב את הדיבור רק על שלשת האופציות הראשונות שהן יעילות ורציניות הרבה יותר.

מתיחת צוואר באמצעות ניתוח שאיבת שומן

מתיחת צוואר ניתנת לביצוע באמצעות הליך של שאיבת שומן  בלבד במקרים בהם  מראה העור הנפול נגרם כתוצאה של עומס בשומנים באזור הצוואר.

שאיבת שומן נעשית ע"י ביצוע חתכים זעירים מתחת לסנטר שדרכם מחדירים צינורית קטנה (קנולה) המחוברת למכשיר שואב שומן וזו מבצעת שאיבת שומן מאזור הצוואר לתוך מיכל ריקון חיצוני. לאחר ההליך של שאיבת שומן מלבישים על הצוואר למשך כשבוע רצועת לחץ אלסטית המונעת נפיחות, מהדקת את העור ושומרת את האפקט  של מתיחת צוואר שהושג בניתוח שאיבת שומן.

ניתוח מתיחת צוואר באמצעות ניתוח פלסטי

ניתוח מתיחת צוואר באמצעות ניתוח פלסטי מסוגל לטפל גם בעודפי עור בצוואר וגם בעור דליל בצוואר בשתי טכניקות שונות.

הסרת עודפי עור בצוואר נעשית ע"י מנתח פלסטי באמצעות ביצוע חתכים מתחת לסנטר ומאחורי האוזניים, כריתת עודפי עור, מתיחת עור הצוואר  ותפירתו בתפרים קבועים או הדבקתו בדבק מיוחד והלבשת חגורת לחץ למשך כשבוע כמו שנעשה בניתוח שאיבת שומן.

טיפול בעור דליל בצוואר נעשה בניתוח קטן יותר ע"י חתכיםמתחת לסנטר או מאחורי האוזניים או משני האזורים גם יחד כמו שנעשה בניתוח להסרת עודפי עור. לאחר ביצוע החתכים ימתח מנתח פלסטי את השרירים באזור הצוואר ויתפור או ידביק את החתכים ותולבש חגורת לחץ למשך כשבוע.

מתיחת פנים ללא ניתוח באמצעות המסת שומן

מתיחת פנים ללא ניתוח באמצעות המסת שומן היא שיטה חדשה בישראל המבוצעת באמצעות מכשיר מתקדם בשם סמרטליפו (smartlipo ) המבצע המסת שומן מהצוואר וממצק את אזור הטיפול. בהליך הטיפול מחדירים באזור הסנטר סיב לייזר הגורם לפירוק תאי שומן ולניקוזם בדרך טבעית מהגוף ע"י מערכת הלימפה.

שיטת מתיחת פנים ללא ניתוח באמצעות המסת שומן אינה הליך פולשני ואינו מבוצע בחדר ניתוח ולכן הוא גם הליך קל יותר שאינו מצריך הרדמה כללית.

את התוצאות היפות ניתן יהיה לראות כבר לאחר חודש ימים ואת התוצאה הסופית לאחר שלשה חודשים.

העלויות של מתיחת צוואר באמצעות המסת שומן במכשיר סמרטליפו הן זולות מאשר ההליכים הניתוחיים.

ההחלמה מטיפול המסת שומן היא מידית וניתן לחזור לשגרת היום מיד לאחר הטיפול.

החלמה והתאוששות – ניתוח מתיחת צוואר

לאחר ניתוח מתיחת צוואר נשאר המנותח באשפוז למשך יממה.
יש להימנע מכיפוף הצוואר ושימוש מוגבר בשרירי הפנים בימים הראשונים שלאחר הניתוח.
לאחר כשבוע ימים ניתן להסיר את החגורה האלסטית.
לאחר כ- 10ימים מסיר מנתח פלסטי את התפרים.
שטפי דם ונפיחות האזור ייעלמו בתוך שבועיים מעצמם.
אם יש כאבים ניתן להקל עליהם באמצעות משככי כאבים רגילים.
קצב ההחלמה ותוצאות הניתוח מושפעים ממספר גורמים המשתנים מאדם לאדם אך ברוב המקרים ניתן יהיה לראות את התוצאות הסופיות לאחר כ-3 חודשים.

מתיחת צוואר – סכנות ותופעות לוואי

ניתוח מתיחת צוואר נחשב לניתוח פשוט יחסית שאינו גורם לתופעות לוואי משמעותיות במידה והוא מבוצע ע"י מנתח פלסטי מקצועי ומנוסה בניתוח מסוג זה. עם זאת מדובר בניתוח כירורגי פולשני העלול ליצור מספר תופעות לוואי כגון:

זיהום הפצע הפתוח – בדרך כלל הזיהום מטופל באופן מקומי. אם התפתחו מזהמים משמעותיים (במקרים נדירים)  אלו יטופלו ע"י ניקוי האזור בפתיחה מחדש של החתך.

דימום – תוצאה טבעית של הניתוח החולפת בתוך מספר ימים

צלקות – לכל אדם יכולת שונה בריפוי צלקות וקשה לחזות את ריפוי הצלקת. רופא מיומן ידע להתמודד עם צלקות באופן מוצלח ביותר

פגיעה עצבית –  גורמת לפגיעה בתחושתיות באזור הניתוח או בחולשת שרירים באזור המטופל. תופעה זו חולפת עם הזמן.

נפיחות בצוואר – טבעית לאחר הטראומה שעבר האזור. הנפיחות חולפת מעצמה לאחר מספר שבועות.

מתיחת צוואר מחירים | כמה עולה מתיחת צוואר?

מחירי מתיחת צוואר משתנים בהתאם לטכניקת הטיפול ובהתאם למצב העור של כל מטופל.
בדרך כלל עלות המסת שומן באמצעות מכשיר סמרטליפו תהיה כ- 8,000 ₪ ועלות ניתוח פלסטי למתיחת צוואר תנוע בין 10,000-25,000 ₪.

בפגישת הייעוץ הראשונה תקבלו המלצה לגבי אופי הטיפול שאתם זקוקים לו כולל הצעת מחיר לטיפול. מכיוון שהמחירים יקרים והפרשי המחירים בין מנתחים פלסטיים הם גדולים מאד חשוב לשמוע הצעות מחיר נוספות ולבצע השוואת מחירים בין מספר מנתחים פלסטיים איכותיים.

בחירת מנתח פלסטי לביצוע מתיחת צוואר וביצוע השוואת מחירים

מתיחת צוואר הוא ניתוח פלסטי הנחשב להליך רפואי פולשני לכל דבר ועניין.

יש להתייעץ אך ורק עם מנתחים פלסטיים מומחים חברי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית העובדים במרפאות כירורגיה פלסטית מוכרות ובעלות מוניטין. לרשותכם באתר זה מאמר בנושא זה: "כללי זהירות לבחירת מנתח פלסטי".

אתר זה בחר לעבוד אך ורק עם מרפאות מומחים המעסיקות אך ורק מנתחים פלסטיים מומחים ומקצועיים  שכולם חברי האגודה הישראלית לכירורגיה פלסטית ואסתטית. כל המרפאות נבחרו על ידינו תחת קריטריונים מחמירים וכולן בעלי מוניטין רב ביותר בישראל.

לבחירת מנתח פלסטי מומחה, לבדיקת מחירי ניתוח מתיחת צוואר או להשוואת מחירים ומרפאות כירורגיה פלסטית השאירו פרטים בטופס ורק מרפאות ומנתחים פלסטיים מומחים  יחזרו אליכם ללא כל התחייבות מצדכם!.

השאירו פרטים בטופס ותוכלו לחסוך בגדול תוך בחירת מרפאת כירורגיה פלסטית איכותית!

השארת תגובה