ניתוח הקטנת חזה

למי מיועד ניתוח הקטנת חזה?

ניתוח הקטנת חזה מיועד למעשה לכל אשה בריאה הסובלת מחזה גדול מדי ומעוניינת להקטינו.
ניתוחי חזה כמו הגדלת חזה , הקטנת חזה או הרמת חזה יוצרים באופן מיידי שינוי בדימוי העצמי של האשה. אשה שאינה מרוצה מהמראה החיצוני של החזה סובלת בדרך כלל מדימוי עצמי נמוך וכתוצאה מכך גם מבעיות חברתיות.

ניתוח הקטנת חזה נועד לפתור מספר בעיות:

 • חזה גדול מדי הוא נפול ואינו אסתטי
 • כאבי גב וצוואר כתוצאה ממשקל שדיים גדול מדי
 • עור מגורה מתחת לשדיים
 • לחץ וסימני חריצים מהחזייה בכתפיים
 • מגבלות בריצה או בקפיצה

הקטנת חזה לנשים – מידע כללי

ניתוחי חזה הם ניתוחים פלסטיים שהם ניתוחים רפואיים לכל דבר ועניין. ניתוח הקטנת חזה  לנשים (כמו ניתוח הקטנת חזה לגברים – גניקומסטיה) אינו נחשב לניתוח פשוט ולכן בחירת מנתח פלסטי מקצועי ומנוסה הוא הכרחי להקטנת סיכונים וסיבוכים רפואיים.

על מנת להקטין את החזה מוסרת רקמת עור, מוסרים שומנים וכן חלקים מבלוטת השד. פעולות אלו מקטינות את השד, מרימות אותו ומעצבות אותו כך שיהיה פרופורציונאלי לגוף האשה. תוך כדי ההליך מקטינים גם את שטח הפטמה.

אפשרויות הקטנת חזה לנשים הינן מוגבלות ולא ניתן להקטין חזה מבלי להתחשב בגודל החזה הקודם. חזה גדול מאד לא יוכל להפוך לקטן מאד. הקטנת חזה מתבצעת תוך התחשבות במבנה השד הקיים לשמירת זרימת דם תקינה לכל חלקי השד ומניעת נמק בעור או בפטמה.

מנתח פלסטי מקצועי יעשה את מירב המאמצים להקטנת חזה מקסימאלית (אם הלקוחה דורשת זאת) אך מבלי לסכן את בריאות האשה. ניתן לבצע הקטנת חזה נוספת לאחר תקופת מה במידה והתוצאות אינן מספקות.

שיטות הקטנת חזה

קיימות שתי שיטות עיקריות לניתוח הקטנת חזה לנשים. בשיטות אלו משתמשים גם בניתוח הרמת חזה:

שיטת האות "T " הפוך הנקראת Wise Pattern שבה החתך הנעשה בעור החזה מקיף את הפטמה ויורד כלפי הכפל שמתחת לשד ושם מבצעים חתך וצלקת לאורך כפל השד. 

בשיטה השנייה יוצרים חתך המקיף את הפטמה וחתך נוסף מהפטמה כלפי מטה ללא חתך נוסף בכפל התת שדי.

ההחלטה באיזו שיטה יבוצע ניתוח הקטנת חזה נתונה בידיו של מנתח פלסטי בלבד וזאת על פי פרמטרים רפואיים ומבנה השד. בנושא זו אין התייעצות עם הלקוחה.

הליך ניתוח הקטנת חזה

מנתח פלסטי מסיר במהלך ניתוח הקטנת חזה את רקמת השד הפנימית, את השומן והעור המיותרים ולאחר מכן מציב את הפטמה והעטרה במיקום גבוה מהקודם. הליך זה יוצר שד קטן וזקור יותר מהקודם. התהליך הטבעי שיוצר כוח המשיכה יגרום במשך הזמן לצניחת השד ולקבלת מראה טבעי יותר.

ניתוח הקטנת חזה מבוצע לאחר הזרקת חומר להרדמה מלאה על ידי רופא מרדים ויש לקחת בחשבון יומיים אישפוז.

לאחר הניתוח מלבישים על החזה חזיית ספורט מיוחדת להקטנת הנפיחות. בחזייה קיימים נקבים המיועדים לניקוז הפרשות העלולים להיווצר עד ארבעה ימים מתום הניתוח.

בניתוח הקטנת חזה קיימים סיכונים ועלולים להיווצר סיבוכים (סיכונים וסיבוכים הם נדירים מאד) אך לכל סכנה או סיבוך קיים פתרון אופטימאלי.

החלמה מניתוח הקטנת חזה

אחרי ניתוח הקטנת חזה חובשים את החזה בתחבושת אלסטית או מלבישים חזייה מיוחדת. מתוך כל שד מוציאים למשך כיומיים צינור ניקוז לניקוז הפרשות נוזלים ודם.

בימים הראשונים שלאחר ניתוח הקטנת חזה יתכן מאד ויהיו כאבים שיתגברו בזמן ביצוע תנועות ידיים או שיעול. כאבים אלו נעלמים ברוב המקרים לאחר כשבוע ימים וניתן להשתמש בתקופה זו בתרופות רגילות לשיכוך כאבים כמו אקמול או אופטלגין.

בתקופה שלאחר הניתוח יתכן ותהיה ירידה במידת התחושתיות בעור השד או בפטמה, תופעה זו חולפת מאליה לאחר מספר חודשים אך במקרים נדירים היא אינה חולפת.

סביב הצלקת יש לעתים התכווצות של העור אך במשך הזמן הם משתחררים והעור הופך חלק. במקרים נדירים הכיווצים נשארים באופן חלקי ואז יש צורך בתיקון.

אזור השדיים יכאב במשך מספר שבועות לאחר הניתוח אך ככל שיעבור הזמן כך יהיה הכאב קטן יותר עד שייעלם.

אין להרים משאות כבדים או לבצע פעילות ספורטיבית במשך כחודש, יש להימנע מפעילות מינית במשך כשבועיים. ניתן לחזור לעבודה לאחר כשבוע ימים לאחר התייעצות עם מנתח פלסטי.

החזה המוקטן יקבל את צורתו הסופית לאחר כחצי שנה עד שנה מיום הניתוח.

בחירת מנתח פלסטי – ניתוח הקטנת חזה

מומלץ  שתקראי את המאמר שבאתר זה: "כללי זהירות לבחירת מנתח פלסטי"

גם לאחר שקיבלת ייעוץ ראשוני לגבי ניתוח הקטנת חזה אנו ממליצים  לך לקחת את זמנך ולא לסגור באופן מיידי.
קיבלת את כל המידע שרצית בפגישת הייעוץ הראשונה? התייעצת עם מנתח פלסטי? קחי את זמנך להתייעצות נוספת עם מנתחים פלסטיים נוספים, עם מקורבים לך, חישבי היטב, ערכי סקר שוק על מרפאות כירורגיה פלסטית, ערכי סקר שוק כמה עולה ניתוח הקטנת חזה במרפאות כירורגיה פלסטית השונות ורק אז החליטי ובחרי את המרפאה שהכי מתאימה לך.

ניתוח פלסטי להקטנת חזה הינו ניתוח פלסטי ורפואי רפואי לכל דבר ולכן חשוב לבחור מנתח פלסטי או מרפאה לא רק לפי מחירי ניתוח להקטנת חזה הזולים ביותר אלא להתחשב במכלול גורמים חשובים כמו:

 • כמה עולה ניתוח פלסטי להקטנת חזה?
 • מהו המוניטין  של מנתח פלסטי
 • מקצועיות וניסיון של מנתח פלסטי
 • איכות חדר הניתוח
 • עד כמה מוכנה המרפאה למקרי חירום
 • גישה של המרפאה לבנק הדם למקרה חירום
 • הצוות הרפואי בזמן הניתוח
 • רמת השירות במרפאת כירורגיה פלסטית
 • אמינות המרפאה

הקטנת חזה מחירים –  השוואת מחירים בין מנתחים פלסטיים

מעוניינת ביצירת קשר ראשוני עם מנתחים פלסטיים? אינך יודעת כמה עולה הקטנת חזה? מחירי הקטנת חזה שהוצעו לך יקרים לך? מתלבטת בבחירת מנתח פלסטי? מעוניינת לבצע סקר שוק בין מנתחים פלסטיים מנוסים ביותר ובעלי מוניטין רב?

אנו כאן לשירותך!

השאירי פרטים בטופס שבעמוד זה ותוכלי לבצע השוואת מחירי הקטנת חזה וגם לקבל ייעוץ חינם ממרפאות כירורגיה פלסטית או מנתחים פלסטיים מובילים בישראל בתחום ניתוחי חזה!

שירות זה ניתן לך בחינם וללא כל התחייבות מצדך!

השאירי פרטים בטופס ואנו נעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורך!

בהצלחה!

השארת תגובה