עיבוי שפתיים

מדריך עיבוי שפתיים | מילוי שפתיים | עיצוב שפתיים

מהו עיבוי שפתיים?

עיבוי שפתיים הנקרא גם מילוי שפתיים היא שיטת עיצוב שפתיים פופולארית מאד שאינה ניתוחית היוצרת שפתיים מלאות יותר וחושניות יותר.

עיבוי שפתיים מבוצע במרפאה לטיפולי אסתטיקה באמצעות הזרקת חומרי מילוי שפתיים זמניים או קבועים ללא הרדמה כלל או בהרדמה מקומית וללא צורך בזמן התאוששות כלשהו.

היתרון הגדול של שיטת מילוי שפתיים הוא בפשטות השיטה ובתוצאות המרשימות שלה.

עיצוב שפתיים נעשה באמצעות הזרקת  חומרי מילוי במחט דקה מאד, ללא צורך בזמן התאוששות, עם תופעות לוואי זניחות וקצרות טווח, עם סיבוכים מינימאליים וקבלת תוצאות יפות של עיצוב שפתיים במראה טבעי אך מלאות וחושניות בדיוק כמו שאת רוצה וכל זאת בתוך מספר שעות עד מספר ימים.

מיהם המועמדים לטיפול מילוי שפתיים?

מילוי שפתיים מתאים גם לנשים צעירות וגם לנשים מבוגרות הזקוקות לטיפולי מילוי שפתיים אסתטיים הנובעים מגורמים גנטיים, מגורמי ניוון, מאסימטריה בשפתיים, ממבנה שפתיים צר או מההשפעות הגיל על רקמת השפתיים, על הלחלוחיות שלהן ועל הנפח שלהן.

תהליכי הזדקנות מובילים למראה של שפתיים מקומטות, דקות יותר, חסרות צבע וחסרי סימטריה.

נסיגת חניכיים ושינויים בשרירים סביב השפתיים ישפיעו גם הם על צורת השפתיים באופן שלילי.

טיפול מילוי שפתיים נועד  לפתור את כל התופעות השליליות הללו והוא עושה זאת בהצלחה מרובה.

השפתיים מסיימות את התפתחותן בגיל 17 עד 18 ולכן לא ניתן לבצע טיפול עיבוי שפתיים לפני גילאים אלה.

סוגי טיפולי עיבוי שפתיים נפוצים

קיימים סוגים שונים של טיפולי עיצוב שפתיים. לכל סוג טיפול המטרות שלו וכל סוג טיפול ידגיש חלק אחר בשפתיים.

סוגי עיבוי שפתיים נפוצים:

  • הדגשת מסגרת השפתיים בלבד
  • עיבוי שתי השפתיים
  • עיבוי שתי השפתיים או רק אחת מהן תוך הדגשת המסגרת
  • מילוי קמטים סביב הפה
  • מילוי הקמט הרוחבי בשפה העליונה
  • מילוי קמטים מתחת לשפה התחתונה
  • מילוי השקעים המצויים בזויות הפה. טיפול זה  הופך את המראה הנפול  למראה צעיר יותר

עיבוי שפתיים בחומרי מילוי זמניים

חומרי מילוי שפתיים זמניים טובים לתקופה של 9-18 חודשים. החומרים הזמניים העיקריים  הם קולגן וחומצות היאלורוניות.

יש לדעת שחומרי מילוי קמטים זמניים המוזרקים לפנים לצורך מילוי קמטים אינם מתאימים לצרכי עיבוי שפתיים.

קיימים סוגים שונים של חומצות היאלורוניות כשאין כמעט הבדל ביניהן מלבד השם המסחרי שלהן והחברה המייצרת אותם. החומצה היא טבעית למחצה ודומה בהרכבה לחומר טבעי המצוי בגוף של כל אדם ולכן הגוף מקבל אותה באופן טבעי ועם תופעות לוואי נדירות מאד. תופעת הלוואי הבולטת ביותר שגם היא נדירה מאד נובעת מרגישות מוגברת החולפת לאחר שהחומר נספג במלואו בגוף.

לצורך עיבוי שפתיים יבחר הרופא המטפל בחומר מילוי זמני עם סמיכות עדינה כדי לקבל תוצאה טבעית ומושלמת של שפתיים נפוחות לתקופה ארוכה ככל שניתן.

החסרונות של חומרי מילוי זמניים:  החומר נספג בגוף ולכן ההשפעה שלו קצרה, לא ניתן למלא מספיק חומר כדי למלא שפתיים דקות מאד, יש לחזור על טיפול עיבוי שפתיים מעת לעת ולכן יש עלויות כספיות לשמירה קבועה על אפקט השפתיים המלאות.

למידע נוסף על עיבוי שפתיים בחומרי מילוי זמנייים: רסטילן – חומצה היאלורונית לעיבוי שפתיים

מילוי שפתיים בחומר מילוי קבוע – הזרקת סיליקון

חומרי מילוי שפתיים קבועים נשארים בשפתיים בין 10-20 שנים. למעשה החומר היחידי הקבוע שבו משתמשים לצורכי עיבוי שפתיים הוא סיליקון רפואי טהור. חומר זה הוא חומר היפואלרגני הדומה לג'ל מהטובים ביותר בעולם,  הוא נקי וסטרילי ביותר. החומר מיוצר בגרמניה ובארצות הברית והוא מאושר לשימוש ע"י משרד הבריאות הישראלי לצרכי אסתטיקה החל משת 2000. הסיליקון משמש לצרכים אסתטיים שונים כמו מילוי קמטים, מילוי שקעים ועיצוב לחיים.

בטיחותו הגבוהה והתוצאות המצוינות המתקבלות משימוש בהזרקות סיליקון נוזלי הביאו לשימוש הולך וגדל בחומר זה בעולם בתחומי רפואה רבים.

טיפול עיבוי שפתיים מלא בהזרקת סיליקון, להבדיל מחומרי מילוי זמניים, דורש 5-8 טיפולים הנלקחים בסדרה אחת במרווחים של כחודש עד חודשיים בין טיפול לטיפול. שיטת הזרקת סיליקון נקראת "מיקרו טיפה" משום שניתן להזריק כמויות מזעריות של עד 1CC  סיליקון בכל טיפול ובמספר מוקדים נרחב. טיפת סיליקון שמוזרקת נעטפת באופן מידי ברקמה צלקתית שלא מאפשרת את תזוזת הסיליקון שהוזרק. מכיוון שבכל טיפול ניתן לבצע הזרקת סיליקון בכמות מזערית יש לחזור על הטיפול מספר פעמים עד לביצוע עיבוי שפתיים מלא. בשיטת הטיפולים ההדרגתיים יש יתרון של אפשרות עיצוב ותיקון בכל טיפול מחדש.

כמובן שיש הגבלה על מידת הנפח שניתן לתת לשפתיים. תוצאת הטיפול חייבת להיות אסתטית ומתחשבת במבנה הפנים. 

טיפול הזרקת סיליקון דורש דיוק מרבי מצד הרופא המטפל כיוון שהטיפול הוא קבוע ולא ניתן לשינוי. קשה מאד להוציא מהגוף סיליקון שהוזרק לגוף אך אחוז הסיבוכים שואף לאפס ואין שום סיבוך שאינו הפיך.

כאמור לעיל, עיבוי שפתיים קבוע באמצעות הזרקות סיליקון מחזיק מעמד שנים רבות אך במקרה ומעוניינים בטיפול עיבוי שפתיים נוסף לאחר מספר שנים, יש להזריק בדיוק את אותו סיליקון שהוזרק לראשונה מחשש לתגובה של הגוף לגוף זר השונה מהחומר הראשוני שהוזרק.

באופן כללי ניתן לאמר שהתוצאות האסתטיות של עיבוי שפתיים קבוע באמצעות הזרקת סיליקון הן טובות מאד ושביעות הרצון של המטופלות גבוהה מאד.

כיצד מבוצע מילוי שפתיים הלכה למעשה?

עיבוי שפתיים מתבצע במרפאה לרפואה אסתטית במספר פגישות. חומר המילוי מוזרק באופן הדרגתי ונקודתי באמצעות הזרקת סיליקון היוצרים מין כדורים קטנים במקטעים שונים בשפה הזקוקים לעיבוי.

בסיום הזרקת סיליקון מעסים את אזור ההזרקה לצורכי עיצוב החומר בשפה. אפשרי לקרר את אזור ההזרקה למניעת בצקות או שטף דם.

אין לבצע פעילות ספורטיבית ביום ההזרקה אך ניתן לחזור לשגרת יום מלאה ביום שלאחר הזרקת סיליקון.

בימים  שלאחר טיפול מילוי שפתיים יתכן שטף דם מקומי, גירוי, נפיחות או היווצרות גושים באזור ההזרקה.

עיצוב שפתיים חדש יוכל להיראות במלואו רק לאחר כמה ימים כיוון שהסיליקון שהוזרק יוצר בצקות או נפיחויות הנעלמות לאחר מספר ימים.

עיצוב שפתיים – תופעות לוואי וסיבוכים

הסיבוכים בטיפולי עיצוב שפתיים הם נדירים מאד. תופעות הלוואי הנדירות האפשריות הן: דימומים נרחבים, התפתחות זיהום, התפתחות הרפס בעור או הופעת גושים בעור שיכולים להתרחש גם לאחר מספר שנים. סיכויי הופעת הגושים היא אחת לחמשת אלפים עד עשרת אלפים מקרים.

בחירת מומחה עיבוי שפתיים | עיבוי שפתיים מחירים | השוואת מחירים ומרפאות אסתטיקה

קביעת מיקום ומינון ההזרקה יכולים להתבצע בצורה מוצלחת רק ע"י רופא בעל ניסיון ומומחיות בתחום עיבוי שפתיים.

לצורך הצלחת עיבוי שפתיים יש לבחור אך ורק ברופא בעל ניסיון ומומחיות בתחום טיפולי עיצוב שפתיים  ורצוי מאד לבחור רופא בעל תעודה מטעם האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית.

אתר זה בחר לעבוד רק עם רופאים ומרפאות אסתטיקה בעלי ניסיון רב בתחום עיבוי שפתיים  שכולם חברי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית.

לבחירת רופא מומחה עיבוי שפתיים, בדיקת עיבוי שפתיים מחירים, השוואת מחירים,  השוואת מרפאות אסתטיקה רפואית או קבלת ייעוץ  השאירי פרטים בטופס ונציגי המרפאות יחזרו אלייך טלפונית!

בהצלחה!

השארת תגובה