שאיבת שומן

מדריך ניתוח שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן – מידע כללי

שאיבת שומן הוא סוג של ניתוח פלסטי המאפשר הוצאת שומנים מאזורים ספציפיים בגוף לצורך חיטוב ועצוב הגוף.

ניתוח שאיבת שומן אינו ניתוח לצורך הרזייה ואינו תחליף לשמירה על משקל גוף תקין באמצעות פעילות ספורטיבית או תזונה נכונה שכן השומנים בדם אינם נעלמים לאחר שאיבת שומן אלא כמותם השתנתה באזורים המטופלים בלבד.

משרד הבריאות מגביל את כמות השומן שניתן לשאוב בניתוח אחד ל-6 ליטר ומכאן ניתן להסיק שכמות מוגבלת זו אינה מאפשרת הרזייה משמעותית אלא אך ורק תיקוני פיסול וחיטוב הגוף באזורים שאותם מסמנים לפני תחילת הניתוח.

מחקרים שבוצעו בארה"ב שבדקו את רמת שביעות הרצון של מנותחות לאחר 10 שנים גילו שכ- 80% מהמנותחות היו שבעות רצון גם לאחר תקופה זו ושאחוז הסיבוכים היה קרוב לאפס. עדויות אלו מוכיחות את יעילות הניתוח לשאיבת שומן גם לטווח ארוך מאד וגם את רמת בטיחותו. חשוב להדגיש כי שמירה על אורח חיים בריא עוזרת מאד על שמירת התוצאות שהתקבלו לאחר הניתוח.

הפופולאריות של ניתוח שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן הוא ניתוח פלסטי הנחשב למקובל מאד בארצות הברית וכל שנה מבצעים שם מנתחים פלסטיים מעל מיליון ניתוחי שאיבות שומן.

בישראל נתפס ניתוח שאיבת שומן כניתוח שמטרתו העיקרית היא ירידה במשקל במקום  כניתוח לעיצוב הגוף לאזורים ספציפיים אך למרות זאת נחשב הניתוח כניתוח פופולארי בישראל  אם כי מעט פחות מאשר ניתוחים פלסטיים אחרים כמו ניתוח הגדלת חזה, ניתוח מתיחת פנים או ניתוח אף.

בשנים האחרונות אנו עדים לשינוי מגמה בישראל וקיימים ביקושים גם לניתוחי שאיבת שומן בכמויות של 2-3 ליטר, מה שאומר  שהציבור בישראל מתחיל להפנים שמטרת הניתוח אינה ירידה במשקל אלא לחיטוב הגוף.

היום ניתן לשלב את הליך שאיבת שומן עם ההליך של המסת שומן בהליך אחד הנקרא body tite – בודי טייט.

דרך נוספת להיפטר משומן: המסת שומן ללא ניתוח במרפאות sun clinic

מאפייני הטיפול: המסת שומן בטכנולוגיית קירור מהיר – קריוליפוליזיס, בטיפול חיצוני שאינו פולשני, ללא צורך בתקופת החלמה ועם אלפי מטופלים מרוצים.

הטיפול מבוצע במרפאות קליניקה סאן ברחבי הארץ: תל אביב, חיפה, אשדוד, נתניה, ירושלים, ראשון לציון, באר שבע.

לפרטים נוספים לחצו על התמונה והירשמו בטופס!

חשיבות השמירה על אורח חיים בריא לאחר ניתוח שאיבת שומן

מנותחים שלא ישמרו על אורח חיים בריא לאחר ניתוח שאיבת שומן אמנם ימשיכו לצבור פחות תאי שומן חדשים באזור הניתוח אך יתכן ויצוצו אצלם אזורי השמנה חדשים שלא היו קודם וזאת מפני שתאי שומן גדלים או קטנים בהתאם לקלוריות שאנו צורכים. מכיוון שהתאים שנשאבו אינם יכולים להיווצר מחדש יופנו עודפי הקלוריות לאזורים חדשים.

למי מיועד ניתוח שאיבת שומן?

חשוב מאוד שלא תהיינה ציפיות שאינן ריאליות מניתוח שאיבת שומן. מנתח פלסטי מקצועי ידאג לתיאום צפיות מקסימאלי בין המנותחת לבינו, יסביר מה ניתן לעשות ומה בלתי אפשרי כדי למנוע אכזבות מיותרות.

ניתוח שאיבת שומן טוב במיוחד לאנשים הסובלים מהצטברות שומנים באזורים מסוימים בגוף  שמשקל גופם רגיל ועור גופם מוצק ואשר השיטות המקובלות כמו הרזייה, פעילות ספורטיבית ותזונה נכונה לא עזרו להם להוריד את השומן באזורים אלו.

האזורים שמהם מקובל לשאוב שומן הם: שאיבת שומן מהבטן, מותניים, זרועות, שאיבת שומן מהסנטר ברכיים, שאיבת שומן מהירכיים.

אנשים שמנים מאד או כאלה הסובלים מעודף משקל משמעותי אינם מועמדים כלל לביצוע שאיבת שומן עקב סיבוכים העלולים להתרחש בשאיבת שומן גדולה מאד.

ניתוח שאיבת שומן – האם יש הגבלת גיל?

אין הגבלת גיל לביצוע שאיבת שומן. ההתאמה לניתוח נקבעת על פי מצב בריאות המנותחת ולא על פי גילה.

בעיקרון, מומלץ שהניתוח ייעשה כשהעור עדיין גמיש כדי שהניתוח לא יגרום לעור להיראות רפוי או מדולדל.
אצל רוב הנשים נשאר העור גמיש עד גיל 40 אך ישנם נשים  שעורם גמיש גם לאחר גיל זה.

ניתן לבצע שאיבת שומן גם במקרים שהעור מעט רפוי אך במקרה זה יהיה צורך בסילוק העור המיותר ע"י הליך שאינו מסובך אך כזה שעלול להשאיר צלקות.

כיצד מתכוננים לניתוח שאיבת שומן?

שבועיים לפני ניתוח שאיבת שומן יש להפסיק לעשן, להפסיק לשתות אלכוהול, להפסיק לקיחת ויטמינים, תוספי מזון ומדללי דם.

שש שעות לפני הניתוח יש להכנס למשטר של צום מאכילה ושתייה.

יש לרכוש חגורת לחץ (מחוך) שאותה לובשים למשך מספר שבועות לאחר הניתוח.

יש להתכונן לאשפוז לילה בניתוח לשאיבות שומן בכמויות של מעל 4 ליטר.

הליך ניתוח שאיבת שומן

לפני תחילת שאיבת שומן ישרטט הרופא, מנתח פלסטי, את האזורים שמהם יישאב השומן כשהמנותחת במצב עמידה.

לאחר השרטוטים משכיבים את המנותחת  ומרדימים את האזור המטופל בהרדמה מקומית. אם הניתוח מתבצע באזורים נרחבים תבוצע הרדמה כללית.

מבצעים חתכים זעירים בעור באזורי הטיפול ואליהם מחדירים צינוריות שאיבה דקות המחוברות לכלי קיבול עם סימני מדידת התכולה המאפשרים לבדוק כל העת כמה שומן נשאב עד לאותו רגע.

כדי להאיץ את כמות שאיבת השומן יש צורך בעיסוי מתמיד של אזור השאיבה. העיסוי עוזר בפירוק רקמת השומן ושאיבתה לכלי הקיבול. ניתן גם להזריק מים פיזיולוגיים לאזור השאיבה כדי לסייע בפעולת פירוק השומנים. בשיטת המים הפיזיולוגיים הופכת פעולת השאיבה לאיטית יותר והיא עלולה להמשך גם 4 שעות.

שיטת האולטרסאונד להמסת שומן היתה נפוצה בעבר והיא הולכת ונעלמת מן העולם. בשיטה זו היו ממיסים את השומן באולטראסאונד ורק לאחר מכן היו שואבים את השומן החוצה. בשיטה זו קיימת סכנה שחלק מהשומן המומס שעלול להכיל רדיקלים חופשיים נשאר בגוף ועלול לגרום למחלות קשות כולל סרטן.

משך זמן ניתוח שאיבת שומן תלוי בשיטת השאיבה ובמספר האזורים שמהם נשאב השומן. בדרך כלל נמשך הניתוח בין שעה לשעתיים.

לאחר הניתוח מלבישים את חגורת הלחץ על האזור המטופל למשך מספר שבועות להקלה על הנפיחויות.

ניתן לשאוב בניתוח אחד עד כ-3 ק"ג שומן. לשאיבת בכמויות גדולות יותר יש צורך בניתוחים נוספים תוך לקיחת פסק זמן ביניהם של מספר חודשים.

ניתוח שאיבת שומן – תופעות לוואי , סכנות וסיבוכים

שאיבת שומן המבוצעת ע"י מנתח פלסטי מומחה ומנוסה נחשב לאחד מהניתוחים הפלסטיים עם אחוז סיבוכים נמוך מאד אך כמו בכל פעולה כירורגית פולשנית יתכן ויווצרו תופעות לוואי או סיבוכים.

קיימים סוגים שונים של סיבוכים אפשריים:

בקבוצת הסיבוכים הראשונה כלולים תופעות לוואי הקשורות במראה העור: אצל מנותחות בעלות עור שאינו גמיש יכולים להופיע גלים בעור. במנותחות אחרות יתכן שינוי זמני בגוון העור, שינוי זמני בתחושה, היווצרות בליטות או שקעים.

בקבוצת הסיבוכים השניה כלולים: זיהומים שהם נדירים מאד או ערעור במאזן הנוזלים.
ככל שכמות שאיבת השומן גדלה בניתוח אחד כך גדלים הסיכויים לסיבוכים ולכן לא מקובל לבצע ניתוחים לשאיבה של יותר מ-3 ק"ג שומן.

תופעות לוואי לאחר ניתוח שאיבת שומן

אין צורך באשפוז לצורך השגחה לאחר ניתוח שאיבת שומן. בניתוחים עם שאיבה גדולה נשארים לאשפוז לילה להשגחה.

בשבוע הראשון שלאחר הניתוח האזור המטופל יהיה בצקתי ונפוח ולעיתים ישתנה גוון העור  לגוון כחול בהיר המעיד שיש שטף דם מתחת לעור.

הטיפול בנפיחות מבוצע באמצעות חבישת חגורת לחץ. לניתוחים באזור הבטן או הירכיים מהדקים מחוך סביב האזור המטופל לתקופה של מספר שבועות. הלחץ על אזור הניתוח מאפשר גם לעצב אותו. לניתוח בגפיים התחתונות חובשים גרביים אלסטיות.

יתכנו כאבים באזור הניתוח. כאבים אלו אינם חזקים מדי והם דומים לכאבי התכווצות שרירים. ניתן להקל עליהם באמצעות תרופות רגילות לשכוך כאבים כמו אקמול או אופטלגין.

יתכנו הפרשות מהחתכים שדרכם נשאב השומן. הפרשות אלו חולפות בתוך מספר ימים.

כל תופעות הלוואי הללו חולפות כלא היו בתוך חודש ימים מלבד תחושת הנפיחות שתחלוף לאחר מספר חודשים.

תוצאות ניתוח שאיבת שומן

לניתוח שאיבת שומן יש תוצאות מרשימות הנשארות לטווח ארוך מאד אצל אנשים השומרים על אורח חיים בריא, עוסקים בספורט ואוכלים נכון.

רק לאחר מספר שבועות מתום הניתוח ניתן יהיה להבחין בשינוי המרשים שהגוף עבר. את המראה הסופי נוכל לראות רק לאחר מספר חודשים לאחר ירידת הנפיחות לגמרי.

ניתן לחזור לעבודה ולשגרת היום לאחר כשבוע ימים.

יש להימנע מפעילות ספורטיבית במשך כחודש ימים מתום הניתוח.

בחירת מנתח פלסטי שאיבת שומן | שאיבת שומן מחיר | מנתחים פלסטיים

ניתוח שאיבת שומן הוא ניתוח רפואי כירורגי פולשני.

הצלחת ניתוח שאיבת שומן תלויה בעיקר בזהותו של המנתח הפלסטי ובניסיונו.

להצלחת הניתוח  יש לבחור אך ורק במנת פלסטי בעל ניסיון ומומחיות בתחום שאיבת שומן  ורצוי מאד לבחור רופא בעל תעודה מטעם האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית.

אתר זה בחר לעבוד רק עם מנתחים פלסטיים ומרפאות אסתטיקה רפואית בעלי ניסיון רב בתחוםניתוחי שאיבת שומן שכולם חברי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית.

מעוניינים ליצור קשר ראשוני עם מנתחים פלסטיים? אינכם יודעים מהו מחיר שאיבת שומן? מחירי ניתוח שאיבת שומן שהוצעו לכם יקרים לכם? מתלבטים לגבי מנתח פלסטי? מעוניינים לבצע סקר שוק לבדיקת שאיבת שומן מחיר בין מנתחים פלסטיים מומחים, מנוסים ביותר ובעלי מוניטין רב?

אנו כאן לעזרתכם!

לבחירת מנתח פלסטי מומחה שאיבת שומן, לבדיקת שאיבת שומן מחיר, השוואת מחירים,  השוואת מרפאות אסתטיקה רפואית או קבלת ייעוץ  השאירו פרטים בטופס ונציגי המרפאות יחזרו אליכם בהקדם!

בהצלחה!

השארת תגובה