שיטות הסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר – כללי

אין צורך לפרט מה רב התסכול של מרכיבי המשקפיים ועד כמה היו רוצים להיפטר מחוסר הנוחות שבהם, מהסרבול, מהירידה בביטחון העצמי ובמראה האסתטי.

התפתחויות טכנולוגיות מרשימות בתחום הסרת משקפיים מאפשרות היום לצעירים רבים להסיר משקפיים לצמיתות, להפטר מהתלות האבסולוטית במשקפיים,  להסתכל עליהן מן הצד במקום להסתכל דרכן וכל זאת תוך שיפור משמעותי ביותר באיכות החיים.

בעבר, ניתוח הסרת משקפיים היה ניתוח כירורגי שהיווה סכנה משמעותית לבריאות העיניים והיום עברו לניתוחי הסרת משקפיים בלייזר שהם בטוחים הרבה יותר, משפרים את הראיה באופן דרמטי, מבוצעים בהליך קצר מאד של מספר דקות בשתי העיניים, ללא מגע יד של הרופא וכמעט ללא סכנות.

הליך הסרת משקפיים בלייזר

לרשותכם מאמר מלא באתר זה בנושא הליך ניתוח לייזר להסרת משקפיים.
בקצרה נוכל לאמר שישנם מספר שלבים מקדימים לפני ניתוח הסרת משקפיים בלייזר:

  • מילוי שאלון רפואי ובחינת תיק רפואי אישי
  • בדיקות התאמה לניתוח לייזר להסרת משקפיים
  • בדיקות עיניים מקיפות ואיסוף כמה שיותר נתונים על העיניים. נתונים אלו יוזנו בשלב הניתוח למחשב
  • פגישת ייעוץ עם הרופא, תיאום ציפיות, מתן מענה  לשאלות המטופל וזימון לניתוח.
  • ביום הניתוח תעברו תהליך של הכנה לפני ניתוח לייזר בעיניים, תעברו את ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטה שנבחרה על ידי הרופא (הניתוח עצמו נמשך מספר דקות בודדות) ותשוחררו לביתכם עם הנחיות להמשך הטיפול.

שיטות הסרת משקפיים בלייזר

קיימות מספר שיטות שבהן ניתן לבצע ניתוח לייזר בעיניים. ריבוי השיטות מאפשר להתאים לכל מטופל את שיטת ניתוח לייזר בעיניים שישיג את התוצאות הטובות ביותר עבורו. שיטת הטיפול נבחרת על פי מצב הראיה של המטופל, מבנה העין, עובי הקרנית ועוד…

השיטות להסרת משקפיים בלייזר שונות האחת מהשנייה בעיקר באופן שבו מטפל המנתח בשכבת האפיתל שהיא הרקמה הנמצאת מעל הקרנית ומגינה עליה.

לכל שיטת הסרת משקפיים בלייזר יש יתרונות וחסרונות משלה. אנו נציג בפניכם באופן אובייקטיבי את השיטות העיקריות והנפוצות ביותר ונשאיר לכם להתייעץ עם הרופא לגבי השיטה המתאימה לכם ביותר בהסתמך על הידע שרכשתם.

לרשותכם המאמר: יתרונות וחסרונות שחטות ניתוח להסרת משקפיים בלייזר

ניתוח לייזר בעיניים בשיטת לאסיק –  LASIK

שיטת לאסיק מבוצעת משנת 1991 והיא השיטה שהיתה הנפוצה ביותר לצורך הסרת משקפיים בלייזר עד לכניסת שיטת אינטראלאסיק למרפאות.

ניתוח לייזר בעיניים בשיטת לאסיק כולל שני שלבים:

בשלב הראשון יבוצע הרופא המנתח חיתוך כירורגי באמצעות סכין מנתחים  בשכבת האפיתל המכסה את הקרנית, מקפל את השכבה שנחתכה הקרויה "מכסה" או "חלון"  ובכך חושף את הקרנית.

בשלב השני משייף רופא עיניים באמצעות מכשיר הלייזר חלקים מרקמות הקרנית על פי נתונים שהוזנו מראש למחשב ובכך משנה את קמירות הקרנית שתשפר את איכות הראיה בעין.  בסיום השיוף תוחזר שכבת האפיתל למקומה ללא צורך בתפרים ובכך הסתיים ניתוח להסרת משקפיים שלאחריו משתפרת הראייה באופן דרמטי ובמהירות רבה.

התאמה לשיטה: שיטת לאסיק – LASIK היא הנפוצה ביותר ומכאן ניתן להסיק שהיא מתאימה לרוב המטופלים אם כי היא טובה רק לבעלי קרנית מעובי מסוים.

יתרונות שיטת לאסיק – שיפור מהיר מאד בראייה ואפילו מידי, אי נוחות מינימאלית

תופעות לוואי אפשריות: זיהום העין, דלקת, יובש, גדילה של תאים ב"חלון" שנפתח בניתוח, היווצרות צלקות, עכירות בקרנית.

טיפול לאחר ניתוח: טיפות עיניים אנטיביוטיות נוגדות דלקות

ניתוח לייזר להסרת משקפיים בשיטת אינטראלאסיק – INTRALASIK

שיטת הסרת משקפיים בלייזר בשיטת אינטראלאסיק  היא פיתוח של שיטת לאסיק שמאפשר לבצע את חיתוך שכבת האפיתל ("המכסה" או "החלון") באמצעות מכשיר הלייזר במקום בסכין מנתחים.

שיטת ניתוח לייזר להסרת משקפיים אינטראלאסיק למעשה מחליפה את שיטת לאסיק (שהיתה הנפוצה ביותר בעבר) בשל האפשרות לבצע באמצעות הלייזר את החיתוך של שכבת האפיתל (במקום בסכין מנתחים בשיטת לאסיק ) באופן מדויק יותר ודק יותר ובכך נפתחת האפשרות גם לבעלי קרנית דקה יותר לעבור את הניתוח עם הרבה פחות תופעות לוואי.

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK

Prk- Photo Refractive Keratotomy

שיטת ניתוח הסרת משקפיים בלייזר PRK היא השיטה הוותיקה ביותר (משנת 1987) המבוצעת עד היום ומתאימה לסובלים מקוצר ראייה, מרוחק ראייה ולבעלי צילינדרים. הליך הניתוח דומה לניתוח לאסיק  בהבדל אחד ומשמעותי: שכבת האפיתל מוסרת לחלוטין באמצעות סכין או באמצעות לייזר ולא רק בחתך חלקי כמו בניתוח לאסיק.

התאמה לשיטת PRK : מתאימה בעיקר ללקויות ראייה ברמה קלה ופחות ללקויות ראייה ברמה גבוהה.

יתרונות שיטת PRK : לא מסירים רקמות מעומק הקרנית, פגיעה פחותה בחוזק הקרנית ביחס לשיטת לאסיק.

תופעות לוואי אפשריות: אי נוחות גבוהה במהלך הניתוח ובימים הראשונים שלאחריו עד כדי היתכנות כאבים, ראייה מטושטשת או סנוור עד להחלמה,  זיהומים המתבטאים בצלקות בקרנית או בעכירות הקרנית, החלמה איטית ביחס לשיטות הסרת משקפיים בלייזר האחרות.

טיפול לאחר ניתוח: הליכה עם עדשות מגע טיפוליות ( עדשות ללא מספר) עד שהאפיתל צומח מחדש (מספר ימים).

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת לאסק – LASEK

Laser-Assisted Sub-Epithelial Keratectomy  – Lasek

שיטת ניתוח לייזר להסרת משקפיים LASEK  היא למעשה שילוב של שיטת LASIK  עם שיטת PRK .

בשיטת לאסק מטפלים במי שלא ניתן לטפל בשיטת לאסיק (LASIK) בשל קרנית דקה מדי או שטוחה מדי. בשיטת LASEK  מסירים לחלוטין את שכבת האפיתל מהקרנית ושומרים אותה בחומר משמר לשימוש מאוחר יותר. לאחר הסרת האפיתל משייפים את הקרנית בלייזר ומחזירים את האפיתל למקומו בעין. לאחר הניתוח מכסים את העין בכיסוי מיוחד לכמה ימים.

התאמה לשיטת LASEK : מתאימה לבעלי קרנית דקה או שטוחה ולבעלי ליקויי ראייה לא גבוהים במיוחד.

יתרונות שיטת LASEK : אי נוחות מינימאלית, אין פגיעה בעומק הקרנית.

תופעות לוואי וחסרונות: החלמה והתייצבות ראייה איטית ביחס לשיטות הסרת משקפיים בלייזר האחרות, יתכן זיהום הגורם לעכירות הקרנית ולצלקות.

שיטת הסרת משקפיים בלייזר PRESBY LASIK

שיטת ניתוח לייזר בעיניים זו מיועדת לצורך הסרת משקפיים לאנשים הסובלים (כחלק מהליך ההזדקנות) גם מקוצר ראייה וגם מהחלשות שרירי העדשה ולכן הם משתמשים בדרך קבע במשקפי מולטיפוקל.

הסרת משקפיים בלייזר מחירים – השוואת מחירים ומרפאות

לרשותכם מאמר מלא באתר זה: הסרת משקפיים בלייזר מחירים.

כל הליך ניתוח לייזר להסרת משקפיים נמשך לא יותר מחצי שעה.
ההליך הוא פשוט מאד ובמאזן החסרונות מול היתרונות כמובן שהכף נוטה בצורה ברורה לצד היתרונות שהחשוב ביותר מבניהם הוא:  שיפור דרמטי בראייה ובאיכות החיים בשל הסרת התלות במשקפיים.

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר הוא אמנם ניתוח פשוט כשהוא מבוצע במכשור מתקדם ועל ידי איש מקצוע מנוסה אך הוא יכול גם להיות מסוכן מאד עד כדי פגיעה משמעותית בראייה כשתנאים אלו לא מתקיימים.

רפואת העיניים המתקדמת יכולה להציע היום לציבור מגוון רחב של שיטות וסוגי ניתוחים לביצוע תיקון ראייה בלייזר. קיימות מרפאות עיניים ורופאי עיניים העובדים עם מגוון רחב של שיטות הסרת משקפיים ואילו רופאים אחרים מאמצים שיטת טיפול אחת שבה הם מנוסים ובה הם מאמינים.

מומלץ לבחור מרפאת עיניים גדולה (בדרך כלל ברשתות הגדולות) שתוכל להציע לכם את שיטת הטיפול האופטימלית עבורכם מתוך מגוון רחב של השיטות הקיימות במרפאה.
בחירת מרפאת עיניים או רופא עיניים איכותיים ומנוסים הם עניין קריטי ביותר בהצלחת ניתוח הסרת משקפיים בלייזר.
על מנת להבטיח את הצלחת הניתוח יש לבצע בדיקה והשוואת מחירים אך ורק בין מרפאות הסרת משקפיים בלייזר מנוסות מאד ואיכותיות מאד.

לבדיקת הסרת משקפיים בלייזר מחירים, ביצוע השוואת מחירים, השוואת מרפאות להסרת משקפיים השאירו פרטים בטופס ונציגי המרפאות יחזרו אליכם טלפונית.

בהצלחה!

השארת תגובה