תיקון פטמות שקועות

תיקון פטמות שקועות | פטמה שקועה

מהן פטמות שקועות ומה גורם להיווצרותן?

התופעה של פטמות שקועות קיימת גם אצל נשים וגם אצל גברים.

פטמה במצבה הטבעי צריכה להיות זקורה. פטמה שקועה היא פטמה שטוחה שנבלעת בבסיס העטרה ואינה בולטת כלל ולעתים אף בלתי נראית. קיים גם מצב של פיטמה שקועה בעור כשהיא במצב קעור ומקופל פנימה.

תופעת פטמות שקועות יכולה להופיע בפיטמה אחת (תופעה נפוצה יותר) או בשתי הפטמות גם יחד.

תופעת פטמות שקועות היא בעיה אסתטית בלבד אצל גברים ותופעה אסתטית וגם רפואית אצל נשים. פיטמות שקועות בקרב נשים עלולים לגרום לכאבים ולבעיית הנקה. כעשירית מהנשים הצעירות סובלות מהתופעה של פיטמות שקועות.

פטמה שקועה יכולה להיווצר כפגם גנטי שנולדים אתו או יכולה להיווצר במשך השנים כחלק מהזדקנות העור. פטמה שקועה מופיעה  אצל נשים חולות בסרטן השד. במקרה של שינוי במבנה הפטמה או בצורתה באופן פתאומי  יש לעבור בדיקה רפואית מחשש להתפתחות סרטן השד.
פטמות שקועות עלולות להיווצר גם בגלל חולשת סיבי השרירים השזורים במבנה הפטמות או בגלל צינוריות חלב קצרות מדי הגורמות למשיכה של הפיטמה פנימה.

שיטות תיקון פיטמה שקועה

קיימות מספר טכניקות לתיקון פטמה שקועה. בחירת טכניקת הטיפול תיעשה על ידי מנתח פלסטי בהתאם למצב הפיטמות השקועות. בחירה במנתח פלסטי כאיש המקצוע שיטפל בפיטמות שקועות עדיפה על רופא אחר שאינו מוסמך לבצע ניתוח פלסטי.

תיקון פטמה שקועה באמצעות חומרי מילוי

במצב שבו יש פטמות שקועות אך ניתן לשלוף אותן החוצה בקלות אפשר להוסיף גובה לבסיס הפטמות באמצעות הזרקת חומרי מילוי זמניים או קבועים  הדוחפים את הפטמות כלפי מעלה. טיפול זה מבוצע בהרדמה מקומית והוא נמשך מספר דקות בלבד. תוצאות הטיפול יראו באופן מידי וניתן לחזור לשגרת היום מיד לאחר הטיפול אף כי הפטמות תהיינה רגישות מאד למשך מספר ימים בודדים.

תיקון פיטמה שקועה בהליך כירורגי

במצב שבו יש פטמות שקועות רק במעט או כאשר מנתח פלסטי יכול לשלוף אותן החוצה תוך הפעלת לחץ תבוצע תפירה תת עורית של הרקמות שמתחת לפיטמות ובכך נמנעת חזרת הפטמות למצב של שקיעה.

ניתוח פלסטי לתיקון פטמות שקועות

במצבים קשים יותר שבהם יש פיטמות שקועות ואין דרך לשלוף אותן החוצה (גם לא בכח) יבוצע ניתוח פלסטי קצר (פחות משעה) לתיקון פטמות שקועות הנחשב לאחד הקצרים בתחום של ניתוחי חזה.

ניתוח פלסטי לתיקון פטמות שקועות יתחיל בהרדמה מקומית שלאחריה יבוצע חתך קטן בבסיס הפטמה שדרכו יוכל מנתח פלסטי לבצע הפרדה בין הפטמה לבין הרקמות המחוברות אליה ומושכות אותה פנימה. לאחר שחרור הפטמה יבצע מנתח פלסטי תפר תת עורי שלא יאפשר לפטמה לחזור למצב השקוע. החתך שבוצע בבסיס הפטמה ייתפר גם הוא בתפר חיצוני שיוסר לאחר כשבוע ימים.

במקרים שבהם התופעה של פטמות שקועות נוצרה אצל גבר כתוצאה של צינוריות חלב קצרות מדי המושכות את הפטמות כלפי פנים ינותקו לגמרי צינוריות החלב. אם תופעה דומה קיימת אצל אישה המנתח לא ינתק את צינוריות החלב אלא אם כן האשה אינה מתכוונת להניק בעתיד.

לאחר מספר שעות של התאוששות במרפאה ישוחרר המטופל לביתו כשהוא חבוש באזור הפטמות למשך מספר ימים.

במקרים מסוימים ינתן טיפול מונע באמצעות אנטיביוטיקה.

צלקות החתכים ייעלמו לאחר תקופת ההחלמה.

ניתוח פלסטי לתיקון פטמות שקועות – תופעות לוואי וסיכונים

ניתוח תיקון פטמות שקועות נחשב ניתוח פלסטי בטוח ופשוט יחסית בתנאי שהוא מבוצע ע"י מנתח פלסטי מומחה ובעל ניסיון.
תופעות הלוואי בניתוח פלסטי זה הן מעטות ונדירות אך עליכם להכיר אותן בטרם הניתוח: שטפי דם, נפיחות באזור הפטמות, התקשות הפטמות, ירידה בתחושתיות בפטמות.
לרוב, ההחלמה מניתוח פטמות שקועות היא קלה ומהירה.

בחירת מנתח פלסטי | השוואת מחירים בין מנתחים פלסטיים

הצלחת ניתוח פטמות שקועות תלויה בעיקר במקצועיותו וניסיונו של מנתח פלסטי

להצלחת הניתוח  יש לבחור אך ורק ברופא בעל ניסיון ומומחיות בתחום ניתוחי חזה ורצוי מאד לבחור מנתח פלסטי החבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית.

אתר זה בחר לעבוד אך ורק עם רופאים ומרפאות כירורגיה פלסטית בעלי ניסיון רב בתחום ניתוחי חזה שכולם חברי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית.

היעזרו במאמר באתר זה: "כללי זהירות בבחירת מנתח פלסטי".

רוצים ליצור קשר ראשוני עם מנתחים פלסטיים? לא יודעים כמה עולה תיקון פטמה שקועה? המחירים שהוצעו לכם יקרים מדי? מתלבטים לגבי מנתח פלסטי? מעוניינים  לבצע סקר שוק בין מנתחים פלסטיים מנוסים ביותר ובעלי מוניטין רב?

אנו כאן לעזרתכם!

לבחירת מנתח פלסטי מומחה ניתוחי חזה,  לבדיקת מחירים ולביצוע השוואת מחירים,  להשוואת מרפאות מומחים של מנתחים פלסטיים או קבלת ייעוץ  השאירו פרטים בטופס ונציגי המרפאות יחזרו אליכם  טלפונית!

בהצלחה!

השארת תגובה